בע"ה י"ב אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיעוד: ערבים החלו לעבד שטחים חקלאיים של יהודים

סמוך למטע שנעקר בידי המנהל האזרחי, ועל אדמות שנטע תושב האזור, החלו ערבים לבצע חריש ועבודות נוספות, באישור ובאבטחת צה"ל. "אני מעבד את האדמות הללו 20 שנה. אני לא יודע מה לעשות עכשיו"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ז ניסן תש"פ - 17:45 21/04/2020
גודל: א א א
(גאולת ציון בחזון ובמעש)
(גאולת ציון בחזון ובמעש)

באישור וליווי כוחות צה"ל ומשטרה, נכנסו ערבים לשטחים חקלאיים הסמוכים לישובי גוש שילה שבבנימין, והחלו לחרוש את האדמות במקום.

מדובר על חלקות חדירה לחלקות אדמה שונות. האחת סמוכה לישוב עדי עד, לא הרחק מהמקום בו הרס צה"ל והמנהל האזרחי חלק מכרם של תושב האזור לפני חודשים ספורים. והחלקה הנוספת אליה חדרו הערבים ממוקמת סמוך לישוב אחיה, בשטח האדמה שנטע יוסי שוקר ז"ל.

"אני מעבד את האדמות האלו בערך 20 שנה", מספר לקול היהודי יהודה קיי, חקלאי תושב האזור. "יוסי שוקר נטע את העצים, בשטח של כחמש דונם, לא גדול".

לדבריו של קיי, הצבא כלל לא פנה אליו לפני שאישר לערבים לעבד את האדמות הללו. "אחרי שביקשו אישור מהצבא וקיבלו, ובלי שהצבא דיבר איתנו, הם נכנסו למקום, מסקו זיתים לפני מספר חודשים ועכשיו גם חרשו".

קיי מסביר לנו שהוא עוד מנסה להבין כיצד הוא יכול לפעול בנושא. "פניתי לרגבים והבנתי שצריך לשכור עו"ד לצורך העניין. אני מחפש פתרונות נוספים".

תושבי האזור הגיעו למקום והפגינו במחאה נגד פלישת הערבים לשטחים החקלאיים הסמוכים לישוב.

תושב האזור הוסיף ואמר, כי "יש כאן אבסורד. הצבא מאפשר לערבים לחרוש בכל מקום שהם מבקשים, כל עוד לא מדובר באדמות מדינה מוכרזות. כל אדמה שלא הוכח אחרת, מבחינת הצבא היא שייכת לערבים, "המוקמיים". ליהודים מאפשרים להיות, בינתיים, רק היכן שהוכיחו אלף פעמים שזה שלהם".

עוד הוסיף ואמר, כי מדובר ב"חרפה. אנחנו לא מסכימים להשלים עם זה, צריך להתעורר ולפעול בנושא הזה".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד