בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: ג'יפ מת"ק פוגע במפגין ומנגח רכב

ג'יפ מת"ק פוגע בנסיעה מכוונת במפגין בחוות גלעד ומנגח רכב וגורם לו נזק כבד. המנהל האזרחי בתגובה: "הטענות יבדקו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד כסלו תשע"ח - 20:39 12/12/2017
גודל: א א א

צילום: שלום דוד מן

אנשי מת"ק (מנהל תיאום וקישור) שכם מעורבים שוב ושוב בתקריות אלימות נגד יהודים, ובחוות גלעד דיווחו כי הבוקר (ג') איבדו אנשי המת"ק את העשתונות, כך לדברי התושבים. קציני המת"ק, שתפקידם לסייע לערביי האזור מול צה"ל מחד, ולאכוף את נושא הבנייה הלא חוקית של היהודים מאידך, ידועים בחיכוך המתמיד שלהם עם ההתיישבות, בפרט באזור שכם.

בתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי, נראה קצין מת"ק בשם דוד, כשהוא נוהג בג'יפ ופוגע במכוון במפגין שעמד על הכביש, וכן מנגח באמצעות הג'יפ הצבאי רכב שחנה על הכביש במהלך הרס והחרמת מבנה פאנל של אחת ממשפחות החווה.

הכוחות הגיעו הבוקר בסביבות השעה 6:20 לישוב חוות גלעד, בו מתגוררות עשרות משפחות, והחלו בהחרמת מבנה פאנל המשמש מחסן של אחת המשפחות.

כאשר ניסו הכוחות לצאת עם המבנה שנלקח והועמס על משאית מנוף של חברת "סמי עובדיה הובלות", תושבים מהחווה החלו בחסימת הדרך. הכוחות ניסו לצאת תחילה מדרך אחת, שם ניפץ קצין המת"ק באמצעות אבן חלון של מכונית שחנתה ולדבריו הפריעה לכוחות לצאת מהחווה. לאחר מכן ניסו הקצין עם שוטרי מג"ב לדרדר את הרכב לואדי סמוך, אך התושבים מנעו זאת מהם לאחר שנשכבו תחת גלגלי הרכב.

בהמשך פנו הכוחות לצאת מכביש אחר וגם שם נחסמו. לפי עדי ראייה, אנשי המת"ק והמג"ב נהגו באלימות רבה, ואחד מהם אף דרך את נשקו. בשלב מסויים נכנס אותו קצין לג'יפ ופתח בנסיעה תוך שהוא פוגע באחד התושבים שעמד על הכביש, ומנגח רכב שחנה על הכביש, מנפץ את שמשתו וגורם לו לנזק כבד.

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי:

"היום (שלישי) במהלך פעילות אכיפת יביל לא חוקי שבוצעה על פי הנהלים באזור חוות גלעד, כ-50 מתיישבים ביצעו זריקות אבנים לעבר הכוחות והחלו בעימותים פיזיים ומילוליים נגדם. בזמן יציאת הכוחות מהשטח, חסמו המתיישבים את דרכי הגישה לכביש על ידי רכבים ודוקרנים ונשכבו תחת רכבי הכוחות על מנת למנוע את יציאתם. במהלך האירוע ניזוקו רכב ומשאית ונפצעו קצין מנהלת התיאום והקישור בשכם, נהג וקצין מג״ב, כתוצאה מזריקות אבנים".

בנוגע לטענות בדבר אלימות, דריכת נשק, דריסה וניגוח הרכב נמסר מהמנהל האזרחי כי "הטענות יבדקו".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד