בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תכנית טראמפ: ראש המועצה בנה "מתווה יציאה להרחובות"

יחד עם ראשי ישובים בשומרון, ראש המועצה האזורית יוסי דגן בנה מתווה הפגנות במקרה וממשלת ישראל לא תחיל ריבונות על יהודה ושומרון.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד תמוז תש"פ - 09:41 06/07/2020
גודל: א א א

השבוע קיים ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כנס חירום לקראת החלת הריבונות עם ראשי הישובים בשומרון, בנוכחות הרב אליקים לבנון רב השומרון, ובני קצובר ממייסדי גוש אמונים וראש המועצה האזורית שומרון לשעבר. 

כחלק מהכנס, פרש דגן בפני ראשי הישובים את הסכנות בתוכנית, ובנה יחד עם ראשי הישובים, מתווה יציאה למאבק ברחובות, במידה והחלת הריבונות תהיה סמלית כדבריו: "אם ראש הממשלה יראה מפת ריבונות "ישראבלוף" דהיינו, במקום ריבונות על כל הישובים, מפת ריבונות על מספר מצומצם של ישובים, או אם תשורטט "מפת נסיגה" שתשאיר ישובים מבודדים.  

"אנחנו אומרים בצורה ברורה" אמר דגן בכינוס החירום, "אם ראש הממשלה יעמוד מול האמריקאים אנחנו נגבה אותו. אם ראש הממשלה יראה חוסר עמידה מוחלט, יראה מפה שמבדילה בין גושים ללא גושים, או שיראה מפה שנקראת ישראבלוף, שמהזדמנות הסטורית כזאת להחיל ריבונות על כל יו"ש כמו שאנחנו מצפים או לפחות על שטחי c, על הישובים, על אתרי התנ"ך, על הצירים, על מה שמאפשר להביא מיליון תושבים ומונע עקירת ישובים. אם גם דבר כזה הוא מפספס אחרי שנבחר 3 פעמים בבחירות, אנחנו נצא למאבק".

"המבחן יהיה בסור מרע שאין הכרה במדינה זרה, ואין הקפאת ישובים, ואין ישובים מבודדים אלא להפך רוצים לחזק את הישובים". עוד המשיך דגן ואמר, כי "ראש הממשלה לא עושה לנו טובה, הוא נבחר 3 פעמים בבחירות על המצב הזה. ראש הממשלה היה כאן בשומרון ואמר 'אנחנו נחיל ריבונות על כל השומרון', אז מה קרה??".

"נשיא ארה"ב חצי שנה לפני בחירות, והבייס שלו אוונגליסטי, לא היה דבר כזה מקום המדינה, שהתרפסו ככה, נכנעו ככה מול האמריקאים, מעבר לעניין של הריבונות עצמה זה כשל ערכי מהמעלה הראשונה".

בני קצובר סיכם את הדיון ואמר, כי "אי אפשר להיות רגועים רק בגלל הסרבנות הערבית. יש סרבנות? אז התוכנית תקועה. כשהפריעו לנו להאחז בשומרון, דווקא ההפרעות האלה יצרו גל מאבק, היו לנו בסוף עשרות אלפים של פעילים, מאות אלפים של תומכים, 50 אחוז מהם לפחות בגלל עוצמת המאבק. לכל האורך לעגו לנו שדיברנו ככה - מאות אלפים ביו"ש, היום אנחנו ב"ה חצי מיליון, וממשיכים לגדול ואם לא היו מפריעים לנו היינו מגיעים כבר למיליון, נוצר פה כוח חיות כזה חזק שהעולם נבהל".

עוד הוסיף קצובר ואמר, כי "אנחנו צריכים לשדר שיש לנו קווים אדומים ושדבר כזה לא יעבור פה, אם אנחנו נהיה בערבות הדדית אין כוח בעולם שיוכל לנו, "עלה נעלה ויכול נוכל לה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד