בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלמידי 'פרי הארץ' לא יתייצבו לחקירות

עו"ד ברכה תקף את המשטרה על התנהלותה אמש בישיבת רחלים בה חולקו זימונים לחקירה בצורה חסרת אבחנה: "הקטינים הם לא יתייצבו לחקירות"

  • יח"צ
  • ד' שבט תשע"ט - 08:57 10/01/2019
גודל: א א א
ערימת הזימונים שהשאירו השוטרים בישיבה (צילום: אלישוב הר שלום)
ערימת הזימונים שהשאירו השוטרים בישיבה (צילום: אלישוב הר שלום)

בעקבות פשיטת המשטרה אמש על ישיבת פרי הארץ באופן בלתי חוקי וחלוקת זימונים לחקירה בצורה שיווקית וחסרת אבחנה שיגר עו"ד אמיר ברכה מארגון חוננו מכתב למפקדי ימ"ר ש"י בו הודיע עורך הדין כי התלמידים לא יתייצבו לחקירות אליהם הוזמנו.

במכתבו זעם עו"ד ברכה על התנהלות המשטרה הפסולה ובייחוד כאשר מדובר בקטינים.

"לכבוד ימ"ר ש"י, הנדון : ניסיון "חלוקת" הזימונים בישיבה אשר בישוב רחלים", פתח עו"ד ברכה.

"פנייתי זו אליכם נסובה סביב ניסיונכם הפסול שלא לומר הנואל לזמן את תלמידי ישיבת רחלים לחקירה וזאת באמצעות פלישה לבית המדרש של הישיבה ו"זריקת" הצווים על גבי אחד השולחנות.

מדובר בהתנהלות אשר איננה חוקית, אגרסיבית ולא ראויה וזאת בלשון המעטה – קל וחומר כשהמדובר הינו במוסד לימודי ובקטינים. לפני משורת הדין, ושלא מן הצורך הריני להודיעכם, כי ניסיונות הזימון היום בדרך של "זריקת הצווים" על שולחן בבית המדרש כבלתי חוקיות בלתי כבילות ואינן תואמות את דרישות החוק ביחס לקטינים", אמר עו"ד ברכה והוסיף, "ככל שיש בכוונתכם לזמן מאן דהוא לכל הליך, עליכם לעשות זאת כחוק וכדין, באופן אישי וומוצנע ולא באמצעות "זריקת ערימת דפים" לתוך בית המדרש של הישיבה בה הם לומדים.

מדובר בזלזול מופגן, התנהגות שאיננה הולמת שום רשות חוקרת במדינה דמוקרטית, ובהפרת זכויות של המוזמנים הקטינים ומשפחותיהם.

מדוע זה זימונו של קטין לתחנת המשטרה אשר נושא את שמו ופרטיו האישיים צריך להיות מוטל ברשות הרבים לעיני כל? היכן הזכות לפרטיות? האם כך משטרת ישראל מגנה על זכויותיהם של קטינים?

בנוסף אבקש לציין כי לאור התנהלותכם הביריונית והבלתי חוקית, ולאור העדויות אשר מגיעות מחדרי החקירות, הורי התלמידים חוששים מאד לשלומם הנפשי והפיזי של ילדיהם ולכן בשלב זה ובצורה הנואלת בה בחרתם לפעול, קרי, הזמנת קטינים לחקירה בתחנת משטרה בצורה רשלנית להחריד תוך פגיעה קשה בפרטיותם, באופן בלתי חוקי ובאופן שהוריהם אינם יכולים להגיע עמהם כדבעי, ובאופן אשר איננו מכבד כלל ועיקר רשות חוקרת במדינה החורטת על דגלה זכויות יסוד, אין בכוונת התלמידים להופיע בתחנת המשטרה", הודיע ברכה.

"צר לנו כי משטרת ישראל דורסת באופן כה גס זכויות אזרחים בכלל וקטינים בפרט".
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד