בע"ה ט"ו אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השב"ס נכנע: אטינגר ישוחח בטלפון

לאחר ששוחח עם אשתו באישור שב"ס, הפסיק העצור המנהלי מאיר אטינגר את שביתת הרעב בה פתח לאחר שהועבר לבידוד ונאסר עליו להתקשר לאשתו

  • יח"צ
  • ל' תשרי תשע"ו - 14:15 13/10/2015
גודל: א א א
מאיר אטינגר בבית המשפט (הקול היהודי)
מאיר אטינגר בבית המשפט (הקול היהודי)

העצור המנהלי מאיר אטינגר הפסיק הלילה את שביתת הרעב בה פתח בשבוע שעבר לאחר שהועבד בניגוד לחוק וללא נימוק לבידוד, ונשללו ממנו שיחות טלפון. אטינגר הודיע כי ישבות רעב עד שיותר לו לשוחח עם אשתו, ואמש החליטו בשב"ס להיענות לדרישתו ואושר לו לשוחח עם אשתו וכן עם בני משפחתו הקרובים.

עורכת הדין סימה כוכב ביקרה את אטינגר בימים האחרונים מטעם ארגון חוננו, בזמן שנאסר עליו כל קשר עם אסירים אחרים או בני משפחתו.

בתוך כך, אחר הצהריים צפויה להינתן בבית המשפט המחוזי מרכז החלטה בעניין העברתם של אטינגר ומרדכי מאייר לכלא אשל. הבוקר אישר בית המשפט המחוזי בבאר שבע את העברתו של העצור המנהלי השלישי אביתר סלונים לתא מבודד.

בארגון חוננו מוחים על המשך ההתעללות בעצורים המנהליים היהודים: "אנחנו שמחים שלכל הפחות אושר לאטינגר לשוחח עם בני משפחתו, אולם מוחים על העברת העצורים המנהליים לבידוד ללא כל עילה. יש לזכור שהעצורים המנהליים אינם מואשמים בדבר ומוחזקים במעצר אך ורק מכח חתימת שר הביטחון שנבעה מלחץ תקשורתי פסול. אנו מציעים למערכת הביטחון להראות את נחת זרועה בעניין הטרור הערבי המשתולל ולא כנגד יהודים".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד