בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צו מנהלי "שודרג"

לאחר שבית המשפט המחוזי הורה על שחרורו של צעיר שהפר הרחקה מנהלית נגדו, שדרג אלוף הפיקוד את הצו למעצר בית מלא. חוננו: "השב"כ והאלוף עושים צחוק מבית המשפט"

  • יח"צ
  • כ"ח חשון תשע"ו - 18:09 10/11/2015
גודל: א א א
רוני נומה (עמוס בן גרשום לעמ)
רוני נומה (עמוס בן גרשום לעמ)

אלוף פיקוד המרכז רוני נומה "שדרג" צו מנהלי שנמסר לאחרונה לצעיר יהודי תושב הר חברון, וקבע כי ישהה במעצר בית מלא לאורך כל שעות היממה, וזאת לתקופה של כחדשיים.

בצו החדש שנמסר לצעיר כתב האלוף באופן תקדימי כי הצו נמסר: "לאחר שעיינתי בחומר מודיעיני... וכן במידע המעיד על הפרת צו קודם בעניינו של הנידון".

בארגון חוננו המייצג את הצעיר אומרים כי מדובר בזלזול בבית המשפט שכן לפני כשבועיים ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של הצעיר עד לתום ההליכים ולחילופין להורות על מעצר בית מלא לאחר שהפר את הצו המנהלי ונתפס כשנסע לחתונה של חבר. השופט אמנון כהן דחה את בקשת המשטרה וקיבל את עמדת עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הצעיר מטעם חוננו והורה על שחרורו ללא תנאי למעט הפקדה כספית כפי שקבע בית משפט השלום.

"השב"כ והאלוף עושים צחוק מבית המשפט ועורכים מקצה שיפורים ללא צורך בהליך משפטי. בית המשפט המחוזי לא קיבל את עמדתם? אין בעיה, חותמים על צו משודרג. אם פעם היה נסיון מצד המערכת להראות שהצווים ניתנים על סמך מידע סודי בגין מעשה חמור כזה או אחר, הרי שכיום נאמר שחור על גבי לבן מה שאנו טוענים שנים – מדובר בנקמנות של השב"כ והשר יעלון תוך עקיפה של בתי המשפט בדרך הפוגעת בזכויות הצעיר".

הצו המתוקן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד