בע"ה כ"א אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא מפעילים שיקול דעת בסיסי"

אם לארבעה ילדים נדהמה כאשר גילתה לאחרונה כי הוגש נגדה כתב אישום בגין הפגנה שהתרחשה בזמן גירוש גוש קטיף לפני תשע שנים. ארגון חוננו: "חבל שאיש במערכת המשטרה לא הפעיל שיקול דעת בסיסי"

  • יח"צ
  • ט"ז אלול תשע"ד - 20:09 11/09/2014
גודל: א א א

מה קורה כאשר אישה נורמטיבית מגלה לפתע כי הוגש נגדה כתב אישום בגין הפגנה שנערכה לפני תשע שנים? זה מה שקרה לתושבת קרית ארבע, כיום אם לארבעה ילדים.

לפני כחודש דפקו שוטרים על דלת ביתה והגישו לה הזמנה לדיון בבית משפט השלום בירושלים. האישה הופתעה וערכה בירור בכדי להבין בגין מה הוגש נגדה כתב אישום. לאחר מספר טלפונים ובירורים, הסתבר כי מדובר בכתב אישום שהוגש בגין הפגנה שנערכה בכניסה לעיר בירושלים בזמן גירוש גוש קטיף וצפון השומרון לפני למעלה מתשע שנים.

האישה, שהיתה אז נשואה טרייה, נעצרה באחת ההפגנות ושוחררה למחרת. למפרע מתברר כי כעבור זמן מה הוגש נגדה כתב אישום, אולם לדבריה איש לא טרח לעדכן אותה על הגשת כתב האישום.

מדובר במשפחה שלאחרונה עברה לקרית ארבע. מסיבה שאינה ברורה נזכרו לפתע במשטרה באישה והביאו לה את הזימון לדיון שהיה אמור להיערך השבוע.

בני המשפחה המופתעים פנו לארגון חוננו, שם החלו בבחינת אפשרות של הגשת בקשה למחיקת כתב האישום מכח 'חוק חנינת מתנגדי ההתנתקות'. החוק, שקודם בידי ארגון חוננו, הביא למחיקת תיקים רבים של מפגינים שנעצרו בזמן הגירוש מגוש קטיף.

אולם עוד בטרם הוגשה הבקשה בעניינה של האישה, הגיעו בשבוע שעבר שוב שוטרים לביתה והודיעו לה כי כתב האישום נמחק עוד קודם לדיון. בארגון חוננו מנסים כעת לברר את סיבת סגירת התיק, ומעריכים כי בית המשפט הבין כי מדובר בתיק כה ישן שממילא עתיד להימחק מכח חוק החנינה.

"חבל שאיש במערכת המשטרה לא הפעיל שיקול דעת בסיסי, דבר שהיה חוסך עוגמת נפש מיותרת לאישה ולבני משפחתה", מסרו בתגובה בארגון חוננו.

בארגון מציינים כי גם היום עדיין מגיעות לא מעט פניות לארגון מאנשים שהפגינו בתקופת הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, ומבקשים למחוק את הרישומים שנפתחו נגדם בידי המשטרה.

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד