בע"ה כ"א אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב: הוארך צו התפיסה ל'עוד יוסף חי'

שר הביטחון הורה על הארכה נוספת של צו התפיסה על ישיבת עוד יוסף חי ביצהר. "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", אומרים בישיבה

  • כ' אלול תשע"ד - 09:33 15/09/2014
גודל: א א א
ישיבת עוד יוסף חי (עוד יוסף חי)
ישיבת עוד יוסף חי (עוד יוסף חי)

כבר חצי שנה עברה מאז שכוחות מג"ב כבשו את מתחם ישיבת עוד יוסף חי ביצהר וחיללו אותו.

תחילה, בערב פסח האחרון, ניתן צו חתום בידי אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון לתקופה של שלושה חודשים. לאחר מכן, בערב חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון, הוארך הצו פעם נוספת, והיום (ב') יוארך הצו בעשרה שבועות נוספים.

"אחרי שבוגי הביס את החמאס אנחנו מבינים שהוא התפנה לטיפול בסכנה האמיתית למדינת ישראל, הלא היא ישיבת עוד יוסף חי", אומרים בציניות בישיבה. "אנו מזכירים ששעות ספורות לאחר הארכת הצו הקודמת, והצהרתו של בוגי על מאבק נחוש ב"טרור היהודי", נחטפו שלושת הנערים בגוש עציון, ועם ישראל קיבל תזכורת כואבת, טרור מהו".

בישיבה מציינים כי בליל החטיפה, במקביל למחדל הנוראי של מחוז ש"י ששוטריו לא טיפלו בהודעת הנערים, פשטו כוחות גדולים של שב"כ ומשטרה על הישיבה ביצהר ועצרו שני בחורים.

הישיבה הכבושה (עוד יוסף חי)

"מאמר חז"ל, "כל המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים", מעולם לא היה אקטואלי יותר", מוסיפים בישיבה. "מה שבטוח הוא שאת החיוך בוגי לא ימחק לנו מהפנים גם עם אלף צווים. ישיבת עוד יוסף ממשיכה לעסוק בתורה במבנה זמני מתוך חרות אמיתית. "וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ"."

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד