בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"סרבו פקודה - אל תפריעו ללמוד תורה"

חייל הגיע לישיבת עוד יוסף חי הכבושה וקרא לשוטרים לעזוב את המקום

  • יח"צ
  • כ"ז אלול תשע"ד - 20:55 22/09/2014
גודל: א א א
החייל אריאל זילבר קורא לשוטרי מג"ב לסרב פקודה (הקול היהודי)
החייל אריאל זילבר קורא לשוטרי מג"ב לסרב פקודה (הקול היהודי)

בשבוע שעבר הוארך בשלישית צו התפיסה של ישיבת עוד יוסף חי ביצהר, והפעם בחודשיים וחצי שנוספו על ששת החודשים בהם מוחזק מתחם הישיבה בידי שוטרי מג"ב.

על רקע הארכת הצו, החליט חייל בוגר הישיבה, לפנות לשוטרים וקציני צה"ל ו ולקרוא להם לסרב ליטול חלק בתפיסת הישיבה. החייל, אריאל זילבר, המתגורר ביצהר, הגיע ביום רביעי האחרון למחסום הכניסה לישיבה, פנה לשוטרים וקרא להם לסרב פקודה. "תגידו למפקדים שלכם: אני לא מוכן לתפוס ישיבה ולהפריע לאנשים ללמוד תורה", אמר, ופנה לאחד השוטרים:"אתה הולך להגיע עם הצו תפיסה לשמיים? להגיד הנה תפסתי ישיבה, הבאתי כמה בונוסים?".

מפקדיהם של השוטרים הורו להם שלא לשוחח עם החייל,ואחד מהם איבד את סבלנותו וצעק כי עליו להתבייש ואיים כי "הכל יעבור למפקד שלך". בהמשך הוזעקו למקום קציני הפלוגה, אשר אחד מהם איים לעצור את זילבר באם יפריע לפעילות השוטרים.

בתחילת השבוע שעבר הגיע זילבר לחטמ"ר שומרון וביקש לשמוע את דעתו של המח"ט החדש, שי קלפר, על תפיסת הישיבה. בהקלטה של השיחה נשמע קלפר אומר כי הוא אינו האחראי לתפיסת הישיבה, ומציין כי "זה שר הבטחון, זה הרבה מעלי". זילבר אומר למח"ט בתגובה: "אז תסרב פקודה", והמח"ט משיב, "בא נעזוב את זה".

"תפיסת הישיבה בידי הצבא, כמו גם הרס מאחזים, גורמים למצבים בלתי אפשריים עבור חלק מהחיילים והמועמדים לגיוס מקרב ההתיישבות", אומר בתגובה עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, המסייע מהבחינה המשפטית לישיבה. "חבל שהמערכת מבצעת מעשים כה קיצוניים אשר יוצרים קרע".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד