בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות בהקפות שניות בישיבה הכבושה

בישיבת עוד יוסף חי ביצהר חגגו בהקפות השניות סמוך לבית המדרש שנכבש

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה תשרי תשע"ה - 21:30 19/10/2014
גודל: א א א

כשלוש מאות תומכים מכל רחבי הארץ השתתפו במוצאי שמחת תורה באירוע הקפות שניות בישיבת עוד יוסף חי ביצהר. האירוע התקיים על רקע תפיסת הישיבה, שנכבשה בידי צה"ל ומג"ב, והפכה לבסיס צבאי. הריקודים נמשכו עד השעות הקטנות של הלילה, בליווי נגנים.

לצד רבני הישיבה ובראשם הרב יצחק שפירא ראש הישיבה, השתתפו באירוע הרב יהושע מרדכי שמידט רב הישוב שבי שומרון וראש ישיבת שבי שומרון, הרב מנחם פליקס מאלון מורה, ד"ר מיכאל בן ארי, פרופסור הלל וויס, שגיא קייזלר מנכ"ל וועד מתיישבי שומרון, שמואל מידד (זנגי) מנכ"ל ארגון חוננו, וכן קבוצות פעילים ארץ ישראל מפתח תקווה, גבעתיים וכפר סבא.

הקפות שניות בישיבת עוד יוסף חי

ראש הישיבה הרב יצחק שפירא דיבר על כך שהקב"ה בונה בית חדש. "אם ה' לא יבנה בית שווא עמלו בוניו בו. ב"ה ה' בונה בית, והבית זה החבורה שהגיעה לפה, האנשים שמתקבצים כאן, זה הבית שה' בונה. יש לנו ביטוי בית ישראל וביטוי בית דוד, והקב"ה בונה בית חדש".

הרב יהושע מרדכי שמידט, רב הישוב שבי שומרון וראש ישיבת שבי שומרון אמר: "בעז"ה הקדושה תלך ותגבר, תלך ותתפשט, ואני מברך את הציבור שנמצא כאן שבעז"ה יחזור למשכנו הטבעי לישיבה, וכל האנשים שנמצאים שם שאינם רצויים, יחזרו למקומותיהם, והשכינה תחזור למקומה".

ד"ר מיכאל בן ארי אמר: "פיקודי ה' ישרים משמחי לב. כשפיקודי ה' ישרים אז הם הופכים להיות משמחי לב. אחד המקומות שאני אוהב להיות בהם הוא פה. פה פיקודי ה' ישרים, פה אין עקמומית וזיופים. זה יותר עמוק מכל דבר אחר ומכל מה שנדמה לנו. זה עניין של הנהגה ולא של פרט. בן ארי הוסיף כי לאחרונה נשאל על הספר תורת המלך שחיברו הרב יצחק שפירא והרב יוסי אליצור מישיבת עוד יוסף חי. "אמרתי שזה הקוד האתי. אם היו הולכים על פיו במבצע צוק איתן, לא היתה נשפכת טיפת דם אחת של חייל. אבל לקחו את פיקודי ה' ושמו אותם בכלא. זה לא יעזור. בעז"ה תמיד נשמח ויהיה דידן נוצח".

הקפות שניות בישיבת עוד יוסף חי

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד