בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חילול בית המדרש: "שר הביטחון מתפתל"

בעקבות פניית עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, הוציא צה"ל את מכשירי הכושר מבית המדרש של ישיבת 'עוד יוסף חי' שנכבשה ביצהר, כך עולה מתשובת לשכת שר הביטחון

  • יח"צ
  • כ"ז תשרי תשע"ה - 16:13 21/10/2014
גודל: א א א
מכשירי הכושר בבית המדרש הכבוש
מכשירי הכושר בבית המדרש הכבוש

מכשירי הכושר שהציבו כוחות צה"ל ומג"ב בבית המדרש הכבוש של ישיבת עוד יוסף חי ביצהר, הוצאו לפני מספר ימים מבית המדרש, כך עולה מתשובת לשכת שר הביטחון לעו"ד עדי קידר מארגון חוננו שפנה לשר הביטחון בעקבות חילול הישיבה.

לפני כחודש גילו תושבים שנכנסו לבית המדרש כי בבית המדרש הוצבו מכשירי ריצה המשמשים את שוטרי המג"ב. בעקבות כך פנה עו"ד עדי קידר המייצג את הישיבה, במכתב דחוף לשר הביטחון ואלוף הפיקוד, בו דרש להפסיק את חילול הישיבה.

"אנו נמצאים בימים אלו בתקופת הימים הנוראים", כתב עו"ד קידר, "בימים כתיקונם בתקופה זו, בית המדרש היה מלא בתלמידים אשר היו עוסקים בלימוד תורה באמירת סליחות ובתפילות החגים, לא יתכן כי כוחות צה"ל השוהים במקום יחללו את בית המדרש ובמקום הקדושה אשר הייתה שוררת במקום יעסקו בפעילות כושר".

ממכתב תשובה ששלח חיים בלומנבלט, ראש מטה שר הביטחון, עולה כי אכן הוצבו מכשירי כושר בבית במדרש, ובעקבות פנייתו של עו"ד קידר, כמו גם פניות של אישי ציבור אליהם פנה ארגון חוננו, הוחלט בצה"ל להוציא את המכשירים ולהעבירם לחדר האוכל שגם עליו השתלטו השוטרים.

"אנו מברכים על הוצאת מכשירי הכושר ממתחם בית המדרש, אך מצטערים מדוע שר הביטחון בחר מצד אחד לעשות את המעשה הטוב הזה, אבל מצד שני הוא בחר להתפתל בלי להתנצל על החילול החמור של בית המדרש", נמסר מארגון חוננו. "אנו מצרים על המשך חילול הישיבה בעצם תפיסתה ודורשים מהגורמים הרלוונטיים לבטל מידית את צו התפיסה ולשחרר את הישיבה".

בנוסף מציינים בארגון כי אנשי הישיבה גילו בחג הסוכות כי ציוד רב ששימש לבניית סוכת הישיבה נעלם מהמתחם הכבוש, וכי מלבד דלתות שהושחתו בידי השוטרים, גם רשתות חלונות הכיתות הושחתו בידי שוטרי המג"ב.

יש לציין כי במוצאי שמחת תורה השתתפו מאות תומכים בהקפות שניות שנערכו בסמוך למבנה הישיבה הזמני. בין השאר השתתפו באירוע ראש הישיבה הרב יצחק שפירא, הרב יהושע מרדכי שמידט רב הישוב שבי שומרון, הרב מנחם פליקס מאלון מורה, ד"ר מיכאל בן ארי ואישים נוספים.

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד