בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אברי גלעד: "ממתי יש קדושה בחדר?"

"האם זה שייך לדת היהודית או שזה ייבוא ממקום אחר?", אמר העיתונאי אברי גלעד בתגובה לדרישה להוצאת מכשירי הכושר מבית המדרש הכבוש ביצהר. בחוננו מגיבים: "עיין בשולחן ערוך, מקווים שאותו אתה מכבד"

  • יח"צ
  • כ"ט תשרי תשע"ה - 17:13 23/10/2014
גודל: א א א
בית המדרש הכבוש ביצהר
בית המדרש הכבוש ביצהר

העיתונאי אברי גלעד התייחס אמש (רביעי) בתכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל, להצבת מכשירי הכושר בידי שוטרי מג"ב בבית המדרש של ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר. גלעד בחר להביע זלזול בדרישה להוצאת מכשירי הכושר, וכינה את החלטת הצבא לקבל את הבקשה ולהוציא את מכשירי הכושר מבית המדרש, "התקפלות".

"חוננו הגישו תלונה שמבזים את הקודש, שנותנים לחיילים לעשות כושר בחדר בית המדרש, צה"ל נכנע והתקפל והוציאו את מכשירי הכושר ממה שהיה חדר בית המדרש", אמר גלעד. "עכשיו אני שואל, ממתי יש קדושה בחדר? האם זה שייך לדת היהודית או שזה ייבוא ממקום אחר?".

ג'קי לוי, שהגיש לצדו של גלעד את התכנית ניסה להסביר את הדברים ואמר ש"אנחנו דוגלים בתפיסה של מעלים בקודש ולא מורידים", אולם גלעד השיב כי "אני חושב שמדובר בשימוש לרעה במילה קדושה כדי להציק".

בתגובה לדברים אומרים בארגון 'חוננו', שהגיש את הבקשה בשמה של ישיבת 'עוד יוסף חי', כי הם תמהים מהיכן מגיע הזלזול הבוטה של אברי גלעד, שלדבריהם לא היה ממהר להגיד דברים דומים על מסגד או כנסייה. "האם כל כך קשה למר גלעד לכבד ולהבין את רגשות ציבור שומרי המסורת היהודית, שהפיכת בית מדרש לחדר כושר פוגעת בהם? אנו מציעים לו לעיין בסימן קנ"א ב"שולחן ערוך", בהלכות בית מדרש, מתוך תקווה כי הוא סובר שלכל הפחות לספר ההלכתי היסודי ביותר, ה"שולחן ערוך", ישנו קשר ליהדות".

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד