בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחר: הכנס השנתי "לעולי ציון"

מחר (ד') יתקיים כנס מרכזי לציון יום עלייתו של הרמב"ם להר הבית. הכנס יעסוק בנושאי הר הבית ועליית יהודים למקום הקדוש

  • יח"צ
  • ד' חשון תשע"ה - 19:23 28/10/2014
גודל: א א א

תחת הכותרת "ישראל חוזרת להר הבית" יתקיים מחר (רביעי) במרכז מנחם בגין בירושלים הכנס השנתי של ארגוני העולים להר הבית, בהשתתפות סגן שר הדתות והמשנה לראש עירית ירושלים.

הכנס שמתקיים מדי שנה ביום עליית הרמב"ם להר הבית, זוכה השנה להתעניינות שיא, עקב האירועים האחרונים סביב הר הבית, וההתעצמות הגדולה בתודעה הציבורית בכל מה שקשור להר.מנהל מיזם הליב"ה לחופש יהודי בהר הבית, הרב יהודה גליק שעומד בראש מארגני הכנס, מדווח שבניגוד לעבר, הפעם מבקשים אנשי ציבור רבים להשתתף בכינוס, ואף לשאת דברים בפני הקהל.

הכנס, שיחל בשעה 19:00, יתקיים בראשות סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן שידווח על התקדמות התקנות לתפילת יהודים בהר הבית, יושבת הראש של ועדת הפנים ח"כ מירי רגב, סגן יו"ר הכנסת משה פייגלין הדורש את החזרת הריבונות למקום,חברת הכנסת שולי מועלם ודב קלמנוביץ' המשנה לראש עיריית ירושלים.
הסופר טוביה טננבאום שישא דברים בכנס תחת הכותרת "תפוס ת'יהודי בהר הבית", מסביר שבהר הבית הוא מיקרוקוסמוס של מה שקורה בארץ כולה. בנוסף ישאו דברים גם מתן פלג מייסד "אם תרצו", ומחבר הספר מרישיקש להר הבית, ד"ר חגי בן ארצי שחיבר כבר כמה ספרים בענייני הר הבית והמקדש, ולאחרונה יצר מערך הדרכה בהר הבית, ורבים נוספים.
גליק מסביר שהכנס הוא יום חגם השנתי של עולי הר הבית, כפי שקבע הרמב"ם לו ולזרעו לדורות ליום הזה שבו זכה לעלות להר הבית. עם זאת, לרגל התגברות ההתנכלויות וההסתה הערבית, ישמש השנה הכנס גם במה לקריאה להעצים את העליה היהודית להר הבית בתדירות גבוהה, כדי לבלום את הפקרתו בידי גורמים איסלמיים קיצוניים.

"אבו מאזן, ראמי חמדאללה וראאד סאלח שקוראים למוסלמים הקיצוניים ביותר להגיע להר הבית, מבקשיםלחסום את דרכם של היהודים להר. אנחנו קוראים לציבור היהודי לא לאפשר לגורמי הטרור הללו להכתיב ולהפחיד אותנו כדי לכבוש את המקום הקדוש ביותר לעם היהודי"

הכתבה באדיבות יח"צ
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד