בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אלימות משטרה חסרת מעצורים"

מפגין שנעצר בירושלים הגיש תלונה לפיה שני שוטרים שביקשו לערוך עליו חיפוש בתחנת המשטרה, הטיחו את ראשו בקיר וחנקו אותו. חוננו: "התנהגות אלימה וחסרת מעצורים"

  • יח"צ
  • ד' חשון תשע"ה - 20:46 28/10/2014
גודל: א א א
אלימות שוטרים. ארכיון (דוברות יצהר)
אלימות שוטרים. ארכיון (דוברות יצהר)

שוב טענה לאלימות קשה מצד שוטרים.

צעיר כבן 20 שנעצר ביום חמישי האחרון במהלך הפגנת המחאה שנערכה במקום פיגוע הדריסה בירושלים, הגיש תלונה במח"ש בגין תקיפה אלימה שחווה מצד שוטרים בתחנת המשטרה.

לדברי המתלונן, בחור ישיבה שנעצר בחשד להתקהלות אסורה, כאשר הגיע לתחנת המשטרה 'לב הבירה', דרשו השוטרים לבצע על גופו חיפוש מלא, וזאת במרכז התחנה אל מול שוטרות. הצעיר ביקש מן השוטרים לבצע את החיפוש בחדר מוצנע כמתבקש בחוק, ולדבריו הוכה בתגובה.

"שני שוטרים חנקו אותי והטיחו את הראש שלי בקיר שלוש או ארבע פעמים", סיפר המתלונן, שטופל בידי ארגון חוננו. "נפלתי על הרצפה ואז השוטרים המשיכו לבעוט בי ואחד מהם ניסה להרים אותי מהרצפה כשהוא מושך לי באחת הפיאות, שחלקה נתלשה מהמשיכה".

לאחר מכן ערכו השוטרים באותו מקום מרכזי בתחנה, חיפוש מלא על העצור בכח. כתוצאה מהאלימות נגרמו לעצור חבלות ושריטות, והוא חש סחרחורות. לבקשתו השוטרים הזמינו לתחנת המשטרה צוות מד"א, אשר בדק את מצבו הרפואי ופינה אותו לבית החולים, לא לפני שנמסרה לו הזמנה לחקירה. כעבור מספר שעות הוא שוחרר למנוחה בביתו.

יש לציין כי עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו, שהגיע בליל האירוע לתדרך את עצורי ההפגנה בתחנת המשטרה, אף הבחין בשקע שנגרם בקיר הגבס בו הוטח ראשו של העצור.

למרות האלימות שהופעלה כלפיו, נדרש הצעיר להתייצב בתחנת המשטרה ביום ראשון, ונחקר בחשד להשתתפות בהפגנה לא חוקית, ושוחרר לאחר דיון בבית המשפט.

בעקבות האירוע הגיש הצעיר תלונה במח"ש, והוא שוקל אף להגיש תביעה אזרחית כנגד השוטרים האלימים.

"התנהלות המשטרה בעניינו של הצעיר מעוררת דאגה רבה", מסר בתגובהעו"ד חור אוריאל ניזרי מארגון חוננו, שייצג את המתלונן. "התנהגות אלימה, חסרת מעצורים ובניגוד לחוק, מצד מי שאמונים על שמירה על החוק, הינה חציה של קו אדום. על משטרת ישראל להוקיע מתוכה שוטרים אלימים, ומעשי אלימות, בניגוד לחוק. לא יעלה על הדעת כי בלב ליבה של עיר הבירה, זכויותיו הבסיסיות של נער יירמסו ברגל גסה תרתי משמע".

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד