בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אוהבי העם והארץ": חברת הכנסת ביקרה את העצורים המנהליים

חברת הכנסת לימור סון הר מלך ביקרה חמישה מבין העצורים המנהליים במגרש הרוסים וקראה לשחררם

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אייר תשפ"ד - 20:34 12/05/2024
גודל: א א א
העצורים המנהליים.
העצורים המנהליים.

חברת הכנסת לימור סון הר מלך ביקרה חמישה מתוך שמונת העצורים המנהליים. החמישה נעצרו לפני כשבועיים לאחר החיפושים אחרי בנימין אחימאיר הי"ד, ונוספו לשלושה שהיו עצורים עוד לפני כן.

חברת הכנסת לימור ביקרה הבוקר במגרש הרוסים את נריה זרוג, צדוק הכהן, אלחי כרמלי בועז שפיץ והקטין אברהם עמאר. החמישה מתיישבים שנעצרו בערב חג שביעי של פסח והושמו במעצר מנהלי ללא משפט או ראיות, וזאת בהוראת שר הביטחון יואב גלנט, שלאור המלצת המחלקה נגד יהודים בשב"כ חתם על הצווים.

בנוסף להם, שוהים במעצר מנהלי גם אחיה כץ, קטין בן 16, וועם מרמלשטיין, צעיר כבן 21 המתגורר בגבעות כוכב השחר ששוהה במעצר מנהלי כ-4 חודשים ומעצרו המנהלי הוארך לאחרונה, ואריאל דנינו..

דנינו, נשוי ואב לארבעה, הפעיל בתחילת מלחמת חרבות ברזל חמ"ל מתנדבים אשר עסק בניטור פעילות חבלנית של ערבים ברשת אותה העביר החמ"ל בזמן אמת לכוחות הביטחון. לפני כחודש ח"כ עמית הלוי ביקר את דנינו בבית הסוהר דקל וקרא לראש השב"כ לשחררו: "הכלי הדרקוני הזה – מעצר מנהלי – צריך להיות מופעל במקרים קיצוניים מאוד וכלפי אויבי המדינה"

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בביקור שמעה חברת הכנסת סון הר מלך מהעצורים על המעצר המנהלי המקומם ועל הנחישות לפעול למען ההתיישבות ולא להישבר. חברת הכנסת הבטיחה להם כי היא ומפלגתה פועלים ועושים הכל למען שחרורם ושחרור יתר העצורים המנהליים מההתישבות וכנגד הניצול האכזרי בצווים מנהליים כלפיי יהודים גיבורים וזקופיי קומה.

בצאתה מבית המעצר אמרה ח״כ סון הר מלך: ״הגעתי היום למגרש הרוסים כדי לבקר ולחזק את חלוצי ההתיישבות שנעצרו באופן אנטי דמוקרטי ללא כל הוכחות או הליך משפטי תקין על ידי השר הכושל גלנט ואלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס. לעיתים המשפט באתי לחזק ויצאתי מחוזקת הוא קלישאה, אבל לא הפעם. פגשתי חבר׳ה אוהבי העם והארץ, נחושים, שיעשו הכל כדי ליישב ולשמור על  ארץ ישראל. היום זה כבר ברור לכל  שכל הכוונה במעצר שלהם הייתה להרחיק אותם מהמאבק שלהם למען ההתיישבות והמתיישבים שומרי הארץ ולשבור את רוחם - דבר שלא יצלח. הגיבורים האלו הם  בדיוק האנשים שמבינים את גודל השעה ואת הכורח העצום בהתיישבות גדולה ורחבה לחיזוק ביטחון ישראל ולא המעצרים הדרקוניים ונסיונות ההתעמרות וההפחדה האלו הם מה שיעצרו אותם״.

"אתם פועלים נגד המתיישבים ומתלוננים על האג?"

לפני כשבועיים נפגש ראש הממשלה נתניהו עם אנשי פורום הגבורה של המשפחות השכולות ו'פורום תקווה' של משפחות החטופים. בזמן הפגישה שאל יהושע שני, אביו של סרן אורי שני הי"ד איך ניתן להוציא צווים מנהליים לאזרחי ישראל ולהתלונן על בית הדין בהאג.

על פי הפרסום של עמיאל ירחי במקור ראשון, שאל יהושע שני את ראש הממשלה "כיצד יתכן שבזמן מלחמה מוציאים צווים מנהליים נגד אזרחים בו בזמן שבני משפחותיהם לוחמים בחזית. מה נלין על בית הדין הפלילי בהאג כשאנו כאן נוקטים בצעדים דומים ללא משפט וללא דרך להתגונן?"

הפגישה התקיימה לאחר שלפני החג הודיעו משפחות פורום הגבורה כי ישבתו רעב לאחר החג עד כניסת כוחות צה"ל לרפיח. בעקבות הפגישה בוטלה שביתת הרעב אך אתמול הוקם מאהל מחאה מול הכנסת, עד הכניסה לרפיח.

"מספר בני החורין הולך וגדל"

השימוש במעצרים מנהליים נגד יהודים הלך וגבר בשנים האחרונות. אם לפני כעשור הצעד היה נדיר ביותר, הרי שבשנים האחרונות שברה ממשלת "הימין מלא מלא" את השיאים ותחתיה הוציא שר הביטחון גלנט 22 צווי מעצר מנהליים ליהודים, חלקם למספר תקופות מעצר.

לצד זאת השימוש בצווי הגבלה מנהליים התרחב וצווים שכאלה ניתנים בידי אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס אפילו לנערים בני 14, צווים הכוללים הרחקות, מעצרי בית ליליים ואיסורי יצירת קשר עם חבריהם.

למרות הרדיפה נראה כי ציבור המתיישבים בגבעות, בחוות ובהתיישבות הצעירה רק הולך וגדל למרות המחירים הלא פשוטים שמשלמים מקבלי הצווים.

"חמשת היהודים החלוצים הללו עוד יזכו להיכנס לדפי ההיסטוריה הרבה אחרי שגלנט ופוקס ייעלמו וישכחו מלב כמו שאר הצוררים שהרעו לעם ישראל במהלך הדורות", כתב אלישע ירד, תושב רמת מגרון שמורחק בעצמו בצו מנהלי מביתו.

מאיר אטינגר, שבעצמו ישב בעבר במעצר מנהלי ממושך בזמן שהדבר היה נדיר יחסית, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אולי הם מאחורי הסורגים אבל הם בני חורין אמתיים. ואנשי "הציונות הדתית" האנטי-מנהיגים חברי הממשלה ששברה את שיאי ממשלת רבין, הם עבדים של ממש, חסרי השפעה ומשועבדים לתדמית של עצמם. ומספר בני החורין הולך וגדל".

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד