בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אנחנו פה כדי להישאר"

בכנס בבנייני האומה בהשתתפות חכי"ם ושרים הצהירו המשתתפים על רצונם לחזור לגוש קטיף. נתניהו הצהיר שהוא עדיין מתנגד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט שבט תשפ"ד - 15:28 29/01/2024
גודל: א א א
תנועת נחלה
תנועת נחלה

בכנס גדול שהתקיים אתמול (ראשון) בבניני האומה בירושלים השתתפו משפר שרים וחברי כנסת, בקריאה לחזור ולהתישב ברצועת עזה.

הכנס התקיים לאחר שראש הממשלה נתניהו אמר במסיבת עיתונאים כי הוא לא תומך בהחזרת ההתישבות היהודית לרצועת עזה, וכי מטרת המלחמה היא פירוז רצועת עזה. גם בני גנץ אמר כי הפעילות ברצועת עזה תהיה קשורה אך ורק להיבטים ביטחוניים.

השר לבטחון פנים, איתמר בן גביר נאם בכנס וקרא להתישב בעזה ולעודד הגירה מרצון של הערבים מעזה. "כשאמרתי שצריך לעשות סיכולים ממוקדים בעזה אמרו בקבינט שאני לא מבין בביטחון. כשאמרתי שאסור להכניס פועלים מעזה אמרו לי שלא הייתי רמטכ"ל וכשאמרנו שחמאס לא מורתע שוב טענו כל מיני מומחי ביטחון שאם הם אמרו שהכל בסדר, אז הכל בסדר." עוד הוסיף כי "חלק מתיקון הטעות וההכרה בחטא הקונספציה זה לחזור הביתה לגוש קטיף ולצפון השומרון".

סרטון שהוצג בכנס הציג את חיילי צה"ל שקוראים לחזור ולהתישב בעזה. "במקום שבנו על מנת להרוס, אנחנו הורסים על מנת לבנות. במקום שרצו להמעיט חיים, שכל מה שאנחנו עושים כאן ישמש לישובים שאנחנו נבנה בעזרת ה' פה." חייל אחר הסביר כי "אנחנו פה כדי להישאר, וגם אם לא היום נחזור, מחר נחזור. תהיו בטוחים שאנחנו כאן."גם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נאם באירוע. "עם ישראל נמצא בצומת דרכים משמעותי וחשוב. אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו שוב בוררחים חלילה מטרור ונותנים לחממה הרצחנית לשוב ולגדול לנו מעבר לגדר או שאנחנו מפיקים את הלקח, מיישבים את ארצנו לאורכה ולרחובה, שולטים בה, נלחמים בטרור תמיד, ומביאים בעזרת ה' ביטחון לכל מדינת ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד