בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אצלם הממשלה מעודדת, אצלנו הממשלה עוצרת"

ראשי תנועת 'ריבונות' מגיבים להשתלטות הרשות הפלסטינית על תל ארומה בשומרון. "יש כאן משוואה לא הגיונית, צריך להיאבק". בגבעת אביתר ערבים הסירו דגל ישראל והניפו תחתיו דגל אש"ף

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • י"ב אדר תש"פ - 16:54 08/03/2020
גודל: א א א
תל ארומה, השבוע
תל ארומה, השבוע

השלט המודיע על הפרויקט לפיתוח הבנייה של הערבית הוצב כבר בתל ארומה והרשות ממשיכה את הצעדים המאסיביים להשתלטות על המבצר החשמונאי העתיק סמוך לישוב איתמר בשומרון.

על השלט חתומים מושל אזור שכם איברהים רמדאן, השר לענייני גדרות והתנחלויות וליד אסף, שרת התיירות והעתיקות ועוד והמקום הפך למוקד עלייה לרגל לשרים ונכבדים מהרשות הפלסטינית גם אבו מאזן, יו"ר הרשות, שיבח בפומבי את ההשתלטות על ההר, בעל החשיבות ההיסטורית לעם היהודי.

דגל האש"ף הענק שהוצב על הגבעה עדיין נמצא על ההר, בשעה שדגל ישראל שהציבו יהודים אמש בגבעת אביתר, מול תל ארומה, הוסרה בשעות הבוקר בידי ערבים שעלו למקום. "אחרי שחגגנו אתמול סיום מסכת ברכות בגבעת אביתר ותלינו דגל ישראל ענק, מול הדגל בתל ארומה, בשעות הבוקר המאוחרות ראינו ערבים מגיעים למקום ומורידים את הדגל", אמר איתן שויבר בשיחה עם הקול היהודי.

"במקום הדגל שהצבנו, הם תלו במקום דגל אשף גדול. אחר כך הגענו שוב והורדנו את הדגל שלהם", מספר שויבר.

"בשבועות האחרונים צה"ל מגן על דגל אש"ף שנתלה על ידי פלסטינים בתל ארומה. במקביל, כשתולים דגל ישראל בהר ממול, אביתר, שנמצא על אדמות מדינה החולשות על כביש 505 המחבר בין השומרון לבקעה, הערבים באים ומורידים אותו באין מפריע, ואף תולים דגל אש"ף במקומו, באין פוצה פה ומצפצף", ממשיך שויבר.

בינתיים, הוצבו במקום אוהלים גדולים בידי הרשות הפלסטינית, המעודדת את ערביי האזור להתחיל לבנות בתים בשטח ההר. במוצאי שבת נערך במקום אירוע בליווי זמר ערבי ובהשתתפות נכבדים מהאזור. בשבוע שעבר עלו לתל ארומה קבוצת נערים יהודים במטרה להסיר את הדגל. כוחות צה"ל הרחיקו את היהודים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

   | "צריך להאיבק על זה גם בשטח וגם בהחלת הריבונות"

מקרה תל ארומה הוא רק דוגמא ל"מצב הנוראי" כפי שמתארות אותו יהודית קצובר ונדיה מטר, ראשי תנועת הריבונות. "יש כאן משוואה לא הגיונית. הממשלה שלהם, הרשות הפלסטינית, מעודדת ודוחפת השתלטות על הארץ ואילו אצלנו כוחות הבטחון עוצרים בעדינו להתרחב ולבנות בארץ ישראל", אומרת יהודית קצובר בשיחה עם הקול היהודי. "אי אפשר לתאר את העוול הנוראי הזה במילים".

"כנראה צריך לעבוד הרבה כדי להפנים שהארץ הזו היא שלנו ורק פה אנחנו יכולים לעשות את מה שעם ישראל מיועד לעשות עם התפקיד הגדול שיש לו. יש לעם ישראל עוד המון עבודה והכאב הוא עצום. לשמוע את החדשות על מה שקורה בארץ. זה פשוט כאב נוראי פיזי ורוחני".

נדיה מטר קובעת כי יש להיאבק נגד ההשתלטות הערבית. "צריך להיאבק על זה, גם בשטח. צריך לא רק הכרזת ריבונות אלא גם מימוש הריבונות".

"צריך לצאת בכל הכוח נגד הקמת מדינה פלסטינית כמו שמתכננים על פי עסקת טראמפ. מי החיה את הרעיון המשוגע הזה של הקמת מדינה פלסטינית, חשבנו שכבר קברנו אותו?!".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


62 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 267 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד