בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד

שוטרים בקומי אורי: "את אשתו של זארוג? לא יכולה להיכנס"

ההתנכלות לתושבי קומי אורי נמשכת: שוטרי מג"ב מנעו ממרים זארוג להתפנות בשירותים בשכונה ממנה גורשה עם משפחתה; שוטרים ביקשו לפנות שיעור תורה סמוך לגבעה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אב תש"פ - 18:06 26/07/2020
גודל: א א א

שלושה חודשים חלפו מאז גורשו משפחות זארוג וגוזלן מבתיהם שבשכונת קומי אורי ביצהר שבהרי השומרון, ומאז מוצבים במקום שוטרי מג"ב המונעים משתי המשפחות לשוב לשטח בתיהם שנהרסו.

תושבי המקום מדווחים על התנכלויות חוזרות ונשנות מצד שוטרי מג"ב, הן לתושבי המקום ולמבקרים, והן למשפחות זארוג וגוזלן.

במהלך השבת האחרונה, הגיעה משפחת זארוג, נריה מרים וילדיהם, לערוך סעודה שלישית למרגלות שכונת קומי אורי. בשלב מסוים, ביקשה מרים זארוג להתפנות בשירותים באחד מבתי השכונה,  אלא ששוטרי המג"ב מנעו ממנה לגשת לשירותים, ולדברי התושבים אף איימו כלפיה באלימות ושימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

מאז הפינוי, כאמור, מוצבים במקום שוטרי מג"ב המאפשרים רק לתושבי הגבעה להיכנס למקום. זאת בשל צו שטח צבאי סגור שהוצא למקום בחתימתו של אלוף פיקוד המרכז. מאז הפינוי, מבחינת צה"ל ומג"ב, משפחות זארוג וגוזלן לא נחשבות לתושבי המקום.

"יש הנחיה שאת לא נכנסת. הנחיה פשוטה מאוד, את לא נכנסת", אמרה שוטרת מג"ב למרים זארוג. "את אשתו של נריה? אסור לך להיכנס למקום". לדברי התושבים במקום, בשלב מסוים אף תקפו השוטרים את מרים והפילו אותה על הרצפה. מרים נפצעה ונזקקה לטיפול רפואי. האירוע כולו תועד במצלמות בידי משמר הגבול.

   | "חלק מאלימות משטרתית מתמשכת כנגד תושבי קומי אורי"

"במהלך השבת האחרונה הגענו, אני אשתי והילדים לכניסה לגבעה לקומי אורי. עשינו שם סעודה שלישית אבל לא הביאו לנו להיכנס לגבעה" סיפר נריה זארג. "אשתי היתה צריכה שירותים דחוף, והיא באה להיכנס לגבעה אבל השוטרים לא הביאו לה להיכנס בטענה שהיא אשתו של נריה. המגבניקים דחפו אותה בכוח והפילו אותה על הרציפה כך שהיא נפצעה ברגלה".

"לאחר מכן הגיעה בחור שניסה להיכנס לגבעה. תוך כדי שהוא ניסה להיכנס, אחד המגבניקים דפק לו קת של רובה לתוך הפנים, ופצע אותו בראש".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

זארוג מבקש לציין, כי "כל זה חלק מאלימות של כוחות הבטחון, של מג"ב, כנגד תושבי המקום וכנגד אנשים שמבקשים להגיע לגבעה. אנחנו מבקשים שיציגו את הצילומים שמתעדים את כל האירוע. שיציגו ויראו מה היה שם בשבת. אנחנו דורשים שזה יטופל בצורה מאוד רצינית".

מידי שבוע נערכים שיעורי תורה למרגלות שכונת קומי אורי, בהשתתפות מבקרים ותומכים מהאזור. לפני כשבועיים, שוטרי מג"ב דרשו מהלומדים לעזוב את המקום ואיימו כי יבצעו מעצרים. רק לאחר שהתושבים והלומדים התעקשו כי על פי חוק מותר להם לשהות בשטח, חדלו שוטרי המג"ב להפריע ללימוד.

ממשטרת ישראל נמסר: "שוטרי מג"ב אוכפים וימשיכו לאכוף את צו שטח צבאי סגור בכיפה סרוגה, תוך הפעלת שיקול דעת מקצועי אל מול ניסיונות לייצר פרובוקציות במקום".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד