בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תרגיל המדובבים 2:

"הטרמפ" הותקף באבנים ויושביו נעצרו לחקירה

נער שנעצר "בפרשת רחלים" סיפר לעו"ד בן גביר על הפקה מסוכנת שערכו חוקרי השב"כ במטרה לחלץ ממנו מידע. "השב"כ לא למד מזוועות כלא עכו"

  • יח"צ
  • י"ח שבט תשע"ט - 07:52 24/01/2019
גודל: א א א
רכב שנרגם באבנים (שלמה מלט TPS)
רכב שנרגם באבנים (שלמה מלט TPS)

נער בן 16 שנעצר במסגרת חקירת האירוע בו נהרגה הערבייה עיישה א ראבי סמוך לרחלים ושוחרר, סיפר על 'תרגיל' שערכה המשטרה במטרה לחלץ ממנו מידע על מעורבותו לכאורה באירועי יידוי אבנים.

הקטין, שגר בצפון הארץ ולומד בישיבת ''פרי הארץ'' ברחלים, חבר בקבוצת וואטסאפ של טרמפיסטים ומציעי טרמפים.

ביום המעצר הצטרף לקבוצה אדם מבוגר שהציע לקטין טרמפ. הוא אף התקשר לקטין והציע לו לאסוף אותו מהבית לכיוון הישיבה כאשר ברכב שהו עוד מספר אנשים.

בשלב מסוים, כאשר הרכב נסע בכביש הבקעה, הופיע במקביל רכב עם לוחית זיהוי של הרשות הפלסטינית. הרכב עקף את הרכב הישראלי ויושביו החלו לזרוק אבנים לעבר הרכב בו נסע הקטין.

נהג הרכב הישראלי עצר את הרכב ויושבי הרכב, חבריו של הקטין לטרמפ, יצאו ממנו עם גרזנים והחלו להתעמת עם הערבים.

במקביל הגיעה למקום אישה נוספת, "פעילת שמאל", שצילמה את המתרחש. לאחר זמן קצר נעצרו יושבי הרכב הישראלי ובהם הקטין ולמעשה במשך 24 שעות סבר הקטין כי הוא נעצר בגין זריקת אבנים והמדובבים שכביכול נעצרו יחד איתו ניסו ליצור איתו שותפות גורל.

הנער סיפר לעורך דינו איתמר בן גביר כי לאורך כל רגעי ה"תרגיל" הוא חש אימה ופחד מחשש שנקלע לפיגוע טרור.

"מסתבר שמה שהיה הוא שיהיה והשב"כ לא למד כלום מזוועת המדובבים הפסולה בכלא עכו", מסר בן גביר בתגובה. "לקחת קטין ולתת לו תחושה של סכנה לחייו ותחושה של ערבים שרוצים לחסל אותו ויושבי הרכב שלו יוצאים עם גרזנים, זה לא תרגיל יצירתי אלא תרגיל פסול המגלם התעללות נפשית וחוסר חוקיות.

"לצערי גם התרגיל הזה מלמד שהשב"כ לא חיפש את האמת אלא הפללה בכל מחיר אך בכל מקרה יש להצטער כי האמצעים הללו נעשו בהקשר לקטין. מרשי שמר על זכות השתיקה, מסר אליבי לאחר שנפגש איתי, אני שמח שהוא שוחרר ושגם לשיטת השב"כ היום מרשי לא קשור אך חבל שעושים תרגיל שמותיר צלקת בנפש קטין", הוסיף בן גביר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "החקירה עודנה מתנהלת בימים אלו ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה. יחד עם זאת נציין כי משטרת ישראל מנהלת חקירות במקצועיות וביסודיות, תוך הקפדה יתרה על זכויותיהם של חשודים לצד השגת תכלית החקירה - הגעה לחקר האמת. כל פעולת חקירה מתבצעת כדין, בכפוף לסמכות המוקנית לנו בחוק ובאישור גורם מוסמך ככל שנדרש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד