בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"זו הגניבה השמינית – אין כבר טעם להגיש תלונה"

​בחסות "מאחז" ערבי לא חוקי חדרו ערבים לכרמל וגנבו עיזים. "כשאתה רואה בבוקר דיר ריק הלב כל כך כואב", אומר המגדל לקול היהודי

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג שבט תשע"ט - 20:00 29/01/2019
גודל: א א א
העיזים שנגנבו (פרץ שנקר)
העיזים שנגנבו (פרץ שנקר)

שבע פעמים גנבו ערבים עיזים לפרץ שנקר מהישוב כרמל שבהר חברון. הלילה היתה זו הפעם השמינית.

חיתוך גדר הישוב בחסות הבתים הערביים הלא חוקיים הצמודים אליה, פריצה לדיר, ו-7 עיזים בהיריון שהועמסו על טנדר ונעלמו במערב הפרוע של ערביי דרום הר חברון. הנזק המוערך: כ-12,000 ₪.

"כל פעם שהעדר מתחיל להשתקם מגיעה גניבה"

"את אחת העיזים הם השאירו משום מה", הוא מספר לקול היהודי כמה שעות לאחר הגניבה.

"הגעתי עם המשפחה לכרמל לפני 23 שנה כדי שנוכל לעסוק בחקלאות, לעבד את אדמתנו, ולגדל צאן מרעה", מספר פרץ.

"התחלנו עם עדר קטן של עזים שקנינו בנאות סמדר וכרם בין זמרה. מ-5 עזים התקדמנו לכ-25 ראש, אבל ביום שהפרדנו את הגדיים (אחרי גמילה) היה אירוע הגניבה הראשון", הוא נזכר במה שהפך לשגרה כואבת עבור חקלאים רבים ברחבי הארץ.

"כשאתה קם בבוקר ורואה את הדיר ריק זה כל כך כואב בלב, אבל אז התחלנו שוב. מאז ועד היום חווינו 8 אירועים של גניבה. כל פעם שהעדר מתחיל להשתקם מגיעה הגניבה".

בין המילואים להמתנה בתחנת המשטרה

הגניבה הלילה תפסה את פרץ בעיצומו של שירות מילואים בהתנדבות, דבר שרק מגדיל אצלו את הכאב על חוסר הפעילות של הצבא והמשטרה נוכח הגניבות שכוללות חדירות מסכנות חיים לישובים.

הדיר ממוקם בקצה הישוב. גדרות הישוב, אבטחה של צה"ל, וגם גדרות הברזל הכפולות של הדיר עצמו לא מנעו מהגנבים להגיע מכיוון אום אל ח'יר, בתי החמולה שיושבת ממש על גדר הישוב באופן לא חוקי, לחתוך את הגדר, לפרוץ לדיר, ולהעמיס על רכב שחיכה מחוץ לגדר הישוב את שבע העיזים.

"הגיעו גששים וזיהוי פלילי, אבל לא עשו שום דבר לכפר שיושב על הגדר מול הדיר. האוהלים שלהם פונים לדיר שלי והם חתכו את הגדר מהכיוון של האוהל שלהם, הביאו רכב והעמיסו".

"השוטרים שהגיעו לשטח אמרו לי להגיש תלונה בתחנת המשטרה ולא הסכימו לגבות תלונה בשטח. הלכתי לתחנה, חיכיתי שם שעה עד שיצא החוקר ואמר לי לחכות עוד חצי שעה", מספר פרץ.

"אמרתי לו שאין לי יכולת להמשיך לחכות אז הוא אמר שאני לא עושה לו טובה. הלכתי משם, גם ככה הם לא עושים כלום. זו כבר גניבה שמינית ולא עושים שום דבר".

חדירה בחסות המבנים הלא חוקיים – מה יהיה בפעם הבאה?

לפרץ ביקורת גם על הצבא שמתייחס לחדירות לישוב כאירוע פלילי. "בפסח היתה גניבה והחיילים ראו את הגניבה ואמרו לי שזה פלילי ולכן לא עשו כלום ורק הזעיקו את המוקד".

יש לציין כי ההתיישבות הערבית הלא חוקית אום אל ח'יר נהנית מסיוע נדיב של קרנות וארגונים זרים, וביקורים תכופים של אנרכיסטים ישראלים ואירופאים.

הפעם החדירה בחסות המבנים הלא חוקיים הסתיימה בגניבת עיזים ובמה שמגדירים בצבא כאירוע "פלילי". אלא שניסיון העבר מלמד שמה שמתחיל בחדירות "פליליות", עלול להסתיים חלילה בפגיעות בנפש.

ממועצה איזורית הר חברון נמסר לקול היהודי בתגובה לחדירה לכרמל: 

"תאוריית 'החלונות השבורים' מתממשת למול ענינו.  

התרענו פעמים רבות כי מסר של חוסר משילות עובר בכל יום לערבים ולאירופאים שבונים באין מפריע מאות ואלפי בתים יחד עם תשתיות חשמל כבישים ומים על אדמות מדינה ומדבר יהודה.

האזור רוחש פעילות פלילית מידי לילה. בציר בין ערד להר חברון עוברים סמים נשק, נשים וסחורות הכל באין מפריע. 

הלילה חדרו ערבים וגנבו מהמושב כרמל עיזים אירוע שבנס הסתיים ללא נפגעים. 

אנו דורשים מרשויות המדינה לפעולה מתמשכת ונחושה שתשים סוף להפקרות בשטח כי נמאס לנו להיות החצר האחורית".

פנינו גם למנהל האזרחי לתגובה אך נכון לשעת פרסום הכתבה טרם התקבלה תשובה והיא תפורסם לכשתתקבל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד