בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יורם כהן צריך להיות מוקע מכל חברה מוסרית"

​הידיעה על הצעות למנות את ראש השב"כ לשעבר, האחראי על עינויי עצורי דומא, ליו"ר הבית היהודי מעוררת זעם ציבורי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' שבט תשע"ט - 20:00 13/01/2019
גודל: א א א
הפגנה מול ביתו של יורם כהן
הפגנה מול ביתו של יורם כהן

אמש דווח בתאגיד השידור הציבורי כאן על פניות לראש השב"כ לשעבר יורם כהן בבקשה להצטרף למפלגת הבית היהודי ולשאת את תפקיד היו"ר.

אמנם מדובר בשם נוסף מבין שמות רבים הצצים ללא הרף כמועמדים לתפקיד מפתח במפלגה שראשיה נטשו אותה ביום בהיר אחד בפתח מערכת הבחירות, אולם שם זה עורר ביקורת ציבורית נוקבת.

מיכאל פואה, איש ציבור, מוהל ופעיל חברתי בנושא חשיפת עלילת דומא, הביע בפני הקול היהודי ביקורת חריפה על עצם העלאת שמו של כהן כמועמד לתפקיד שכזה.

"כשראיתי את ההצעה למנות את יורם כהן, ראש השב"כ הקודם לעמוד בראש הבית היהודי, נזכרתי בהמלצה שלו לשחרור המחבלים תמורת גלעד שליט, אשר מי שהיה שפוי, ידע להגיד מראש שהמלצה כזו של ראש השב"כ תביא הרבה יותר פיגועי טרור מאשר תימנע, כפי שהוכח במציאות", אומר פואה.

"אבל יותר מזה כאב לי שיש פה אמירה ציבורית שנותנת  מקום לעינויים שהיו לנחקרים רבים בנושא דומא, כאשר יורם כהן היה ראש השב"כ.

צריך לזכור שהעינויים האלו פגעו בעשרות נערים שהיו בלי שום קשר לפרשה. הם יצאו מהעינויים האלו שבורים רצוצים ומושפלים. העינויים האלו הם בניגוד לכל חוק. זה שאין תביעות בעניין זה פשוט מהפחד מהשב"כ.

אם יש מי שרוצה לחיות במדינה שבה לשב"כ יש מדינה ולא למדינה יש שב"כ, אז שיצעד את הצעד הזה קדימה וישים את יורם כהן בראש המחנה הדתי לאומי, שאני כבר אמנם מסופק אם יש כזה דבר.

זהו אדם שהיה צריך להיות נחקר ומודח ומוקע ברמות הכי גבוהות שאפשר מכל חברה מוסרית. לא יתכן שאדם כזה שיעמוד בראש מפלגה שחורטת על דגלה את חזון מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אומר פואה.

קשה שלא להיזכר בהפגנה שהתארגנה מול ביתו של יורם כהן בשכונת רמות בירושלים, במוצאי השבת לאחר היוודע דבר העינויים. כמות המפגינים הדהימה את המארגנים ואת המשטרה, וכללה רבים מחברי הקהילות הדתיות לאומיות ברמות, מצביעים קלאסיים של הבית היהודי.

גם באתר ערוץ 7 שדיווח על הידיעה ששודרה ב"כאן" על ההצעה שכביכול עומדת לפתחו של כהן, הגיבו הגולשים בצורה דומה.

רובן ככולן של עשרות רבות מהתגובות הביעו תרעומת קשה על כהן והגדירו את המהלך אם יקרום עור וגידים כהתרסקות של הבית היהודי.

"הפושע מדומא? את ראש הק.ג.ב. הפושע שעינה סתם את בן אוליאל??? מקומו בכלא!!!", כתב אחד המגיבים. "רק שונאי המתנחלים והנוער שלנו יבחרו בו. מתאים לרשימה המשותפת או למר"ץ".

מגיב אחר כתב כי נראה ש"רוצים לבצע לבית היהודי וידוא הריגה".

"מי יעץ עצת אחיתופל זו?", כתב מגיב אחר. "האם ה''קרן לישראל חדשה'' בוחשת כאן? נפלתם על הראש? הרי אף מתנחל לא יעז לאבד את עצמו ולבחור בבית היהודי!!".

"אין שום סיכוי שאנו במשפחה נצביע לבית היהודי אם הסדיסט עם כיפה על ראשו יעמוד או יהיה בבית היהודי", כתב מגיב נוסף.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד