בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ככל שנעמוד בתוקף על זכותינו - יכירו בכך גם האומות"

הרב גינזבורג מפרסם גילוי דעת ביחס לעסקת המאה ומתנגד לכל וויתור על חלקים מארץ ישראל. "הכרזת הריבונות על חלק מהארץ, טובה כאשר היא צעד ראשון לריבונות על כל הארץ"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' שבט תש"פ - 08:06 02/02/2020
גודל: א א א

החלת ריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון אמנם התרחקה מעט מאז הוצגה עסקת המאה של טראמפ בבית הלבן בוושינגטון, אך עם זאת הפולמוס הציבורי שהיא עוררה מסרב לדעוך.

במכתב גילוי דעת שפרסם הרב יצחק גינזבורג, ראש מוסדות גל עיני, הוא פורש את משנתו ביחס לשלמות הארץ ועסקת המאה.

"ארץ ישראל כולה ניתנה לעם ישראל מאת בורא העולם לנחלת עולם ככתוב בתורה", פותח הרב גינזבורג את מכתבו.

"לפני יובל שנים, נתן ה' בידינו את לב הארץ, כולל את הר הבית, שכם, חברון, עזה ויריחו. עלינו להחזיק בכל חבלי הארץ שבידינו, בקשר משולש".

כאן הרב גינזבורג מונה שלוש נקודות של יחס בין עם ישראל לארץ ישראל. "מתוך הכרת טובה לה' על מתנתו "ארץ חמדה טובה ורחבה"; מתוך קיום התורה הקובעת שוויתור לאויב מהווה פיקוח-נפש ציבורי; מתוך הכרה בקדושת הארץ המתאימה לעם ישראל כמו נישואי חתן וכלה".

הרב גינזבורג מתייחס לסעיפים בעסקת המאה המאפשרים ריבונות ערבית על שטחים נרחבים מארץ ישראל (70% מאיו"ש). "איש אינו יכול ואינו רשאי לוותר על חלקים מהארץ. עצם הדיבור על ויתורים כאלה מהווה סכנה, כמו שהתריע הרבי מליובאוויטש".

עוד הוסיף הרב גינזבורג וכתב, כי "הכרזת ריבונות על חלק משטחי הארץ הינה מעשה טוב ונכון, כשהיא באה כצעד ראשון מתוך כוונה להגיע בע"ה לריבונות מלאה על כל הארץ".

עם הצגת עסקת המאה, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז כי לעם ישראל זכות על ארץ ישראל, כארץ אבותיו. הרב גינזבורג מבקש להדגיש, כי הכרזה זו היא זכות עבור ארה"ב. "הכרת האומות בזכותנו על הארץ שנתן לנו הקב"ה היא זכות גדולה עבורם. ככל שנעמוד בתוקף על זכותנו, כך יכירו בה גם האומות, "אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד