בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא מזכרת מקבר יוסף - אלא תזכורת לשוב לשכם"

חבר הכנסת, סגן השר ומועמד לכנסת, ביקרו בזמנים שונים בישיבת עוד יוסף חי, שעתה פתחה שנת לימודים נוספת. "19 שנה הישיבה גולה ממקומה בשכם. אנו מחכים שצה"ל יתקן את המעוות"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ה' אלול תשע"ט - 10:49 05/09/2019
גודל: א א א

עשרות תלמידים ואברכים פתחו את שנת הלימודים בישיבת עוד יוסף חי בשומרון. חלק מהתלמידים חזרו ממספר חודשי שליחות ממקומות שונים בארץ ובחו"ל.

אחד מאברכי הישיבה יצא בימים האחרונים, יחד עם בני משפחתו, לתקופת שליחות בבית חב"ד בהודו.

הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

סמוך לתחילת שנת הלימודים, ביקרו אישי ציבור בישיבה, בהם ח"כ אופיר סופר, סגן השר מאיר פרוש ועו"ד איתמר בן גביר.

חבר הכנסת אופיר סופר (האיחוד הלאומי, ימינה) ביקר בישיבת עוד יוסף חי, הגולה ממתחם קבר יוסף הצדיק בשכם, וסיפר על 'אירועי המנהרה' בתשנ"ז כאפשר פיקד כקצין צעיר על כוח צבאי שהגן על קבר יוסף בשכם. קרב במהלכו נפצע באורח קשה.

התלמידים הצעירים, שרובם נולדו אחרי אותם ימים, שמעו על אוירת אוסלו ועל מחיר הדמים שהיא גבתה באותו קרב. "בכל פעם בה אני מספר על האירועים האלו אני מתרגש ונסער כמובן, הפעם, במקום הזה, ההתרגשות באמת מיוחדת, אני שמח להיות כאן אתכם".

ששה לוחמים נפלו באותו קרב, ואחד מהם – מיכאל דדוש – היה ידיד נפש מגיל ילדות של סופר. סופר עצמו נפצע באורח קשה ועבר תקופת שיקום ארוכה וממושכת, שלאחריה התעקש לחזור ולשרת בצבא, ואף שירת בגזרת שכם כמה שנים לאחר מכן.

עוד קודם לכן, הגיע סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) לישוב יצהר, וערך ביקור במוסדות החינוך במקום ובישיבת עוד יוסף חי.

בסביבתו של פרוש מבקשים להזכיר כי סגן השר מלווה את הישיבה מזה מספר שנים, החל מימיו בהם שימש כסגן שר במעמד שר במשרד השיכון ופעל לתקציב עבור הקמת הישיבה, ליווה את התהליך של בניית הישיבה ובעיות שנוצרו בהמשך. בין היתר, כאשר השתלטו כוחות מג"ב, בצעד חריג וקיצוני, על מבנה בית המדרש של הישיבה.

   | "מביש שהכניסה לקבר יוסף מורשת רק באישון לילה"

בוגר הישיבה מנחם בן שחר אמר בסיור: "תשע עשרה שנה הישיבה גולה ממקומה בעיר שכם, על ציון יוסף הצדיק. המצב הזה בו אנחנו מורשים להיכנס ליוסף הצדיק רק באישון לילה הוא חרפה וביזיון ואנחנו מחכים בלי סבלנות שמדינת ישראל וצבא הגנה לישראל יתקנו את המעוות, ויאפשרו לעמך בית ישראל לפקוד את המקום הקדוש הזה לאור היום, בלי התקפלות מבישה".

את פניו קיבלו ראש הישיבה הרב יוסי אליצור, מנהל הישיבה מתניה גבריאלי, יו"ר המזכירות אוריה כהן, ונציג בוגרי הישיבה מנחם בן שחר.

השבוע ביקר בישיבה גם יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, שערך סיור באזור הישיבה, במצפה יוסף ועוד.

במהלך הביקורים, העניק צוות הישיבה לפרוש, בן גביר וסופר, מטבע ייחודי של ציון יוסף הצדיק בעיר שכם, והבהירו כי זו אינה מזכרת מקבר יוסף אלא תזכורת כי "עוד יוסף חי, ויש לשוב ולגאול את ציונו לאחר שנמכר שוב על ידי אחיו".

"מבחינתי קבר יוסף זה פצע פתוח, כל עוד לא חזרנו לשם בעוז, בגאון ובאמונה – הוא ממשיך מדמם", אמר ח"כ סופר. "מאד מרגש אותי להיות כאן ולקבל את המטבע".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד