בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא נקבל ממשלה בלי ריבונות"

לאור דיווחים על כך שריבונות על יהודה ושומרון אינה נמצאת בקווי היסוד להקמת ממשלה בין הליכוד לכחול לבן, ראש מועצת שומרון מוציא הודעה חריפה.

  • יח"צ
  • כ"ה ניסן תש"פ - 10:02 19/04/2020
גודל: א א א

על פי דיווחים שונים, נכון לרגע זה, במסגרת המשא ומתן להקמת ממשלה בין המפלגות כחול-לבן לליכוד, לא תכלל החלת הריבונות בקווי היסוד של הממשלה. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב על כך בחריפות ואמר, כי "לא נקבל ממשלה ללא ריבונות, לא נקבל פספוס של ההזדמנות ההיסטורית הזו להחלת הריבונות על לב ארץ ישראל, לא ניתן להקים מדינת טרור בלב ארץ ישראל, כולם מבינים שזה מסכן את קיומה של המדינה, יש וויכוחים לכאן ולכאן, פוליטיקות בתוך המחנה הלאומי וגם מחוצה לו,  אולם ישנו רוב ברור בעם ישראל ובמדינת ישראל נגד מדינת טרור ובעד ריבונות,  גם בימין שכולו מאוחד בזה וגם בחלק גדול מהמרכז שמאל. אנחנו מצפים מהממשלה החדשה לשים את הריבונות בראש מעייניה, זה חשוב לא פחות מהטיפול בקורונה". 

דגן מבהיר כי ואומר, כי  "לפני כחודשיים יצאתי לוושינגטון, עם הודעתו של ראש הממשלה על חשיפת תוכנית המאה. נועדתי שם עם ראש הממשלה וגם עם גורמים בכירים בממשל, אני קובע כי מדובר בזמן היסטורי, בו ארה"ב מוכנה להחלת ריבונות. על אף שניתן להחיל ריבונות גם ללא תמיכתה של ארה"ב כפי שעשו בגין ואשכול, על אחת כמה וכמה, דווקא כשנתניהו הצליח להביא לתמיכתה של ארה"ב במהלך, וכאשר המרכז שמאל מוכן לתמוך,  לא ניתן לפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד