בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לשלול משב"כ את הסמכות לטפל בנוער הגבעות"

לאחר שאמש הוציאו בשב"כ הודעה דרמטית בדבר "פיענוח רצח הערבייה" תוקף עו"ד בן גביר את התנהלותו של הארגון

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט שבט תשע"ט - 08:30 25/01/2019
גודל: א א א
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)
עו"ד בן גביר (צילום: יהודה פרל)

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית הגיב אמש על ההודעה שהוציא שירות הביטחון הכללי לכלי התקשורת.

בהודעה הציג השב"כ את "האיומים הכבדים" הנשקפים לעתידה של ישראל מנערי הגבעות.

"השב"כ נמצא בלחץ ואין ספק כי ההודעה שיצאה על ידי שירות הביטחון הכללי לפני מספר דקות מלמדת שאסור לתת לשב"כ לחקור את נערי הגבעות", תוקף עו"ד בן גביר.

"הודעת יח"צ של השב"כ נגד עורכי הדין המייצגים מוכיחה כי השב"כ לא מבין את תפקיד עורכי הדין, הוא מנסה למנוע מנערי הגבעות הגנה משפטית והתסכול והשנאה לנוער הגבעות רק פוגעים בעבודת השב"כ וגורמים פגיעה אנושה לארגון.

שב"כ תפקידו לחקור ולא לעשות פעולות יח"צ נגד נערים צעירים ועורכי דינם ולהחליף את בית המשפט ומעבר לכך שההודעה החריגה מהווה בבחינת חריגה מסמכויות השב"כ יש בה הוכחה כי אנשי השב"כ מתעבים את נוער הגבעות, נוקטים עמדה פוליטית באשר להם, וניכר כי עמדתם השלילית של אנשי השב"כ משפיעה על עבודתם".

עו"ד בן גביר מוסיף כי: "לטעון כי נערי הגבעות נפלטו ממסגרות חינוך ולא מתגייסים לצבא זו בבחינת הכפשה שחושפת את אנשי השב"כ לתביעה בגין הוצאת לשון הרע. גם הטענה שלא מגייסים אותם לצה"ל מקוממת במיוחד לאור העובדה שמי שמתערב שלא יגויסו לצה"ל הם בדרך כלל אנשי השב"כ ומבחינה זאת דומים הגורמים בשב"כ לאותו ילד שרצח את אביו ואמו וטוען שהוא יתום". 

בן גביר מסר עוד כי: "בנסיבות אלה אני דורש שבשב"כ יפסיקו לחקור את נערי הגבעות ויפנו את התיקים לחקירה משטרה. ניכר כי הכישלון בחקירה הנוכחית (מתוך חמישה שוחררו ארבעה) גורם לאיבוד עשתונות, וההסתברות הגבוהה כי כתב האישום יסתיים בזיכוי, מדירה שינה בעיניה השב"כ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד