בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מוטיבציית יתר למצוא אשמים בכל מחיר הפכה אותנו לקרבן"

עורכי דינו של הקטין תקפו לאחר הדיון את הגשת כתב האישום. עורכי הדין טענו כי כתב האישום מתבסס על ראייה עלומה וחלשה וכי הם בטוחים כי התיק יסתיים בזיכויו של הקטין

  • יח"צ
  • י"ח שבט תשע"ט - 11:54 24/01/2019
גודל: א א א
(חוננו)
(חוננו)

עו"ד אמיר ברכה מארגון חוננו ועו"ד משה פולסקי מארגון חוננו תקפו היום את הגשת כתב האישום נגד הקטין.

"כתב האישום שהוגש היום טוב היה אם לא היה מוגש. מדובר בכתב אישום שעומד מעליו סימן שאלה גדול", אמר עו"ד אמיר ברכה.

"אנחנו חזרנו ואמרנו את זה לאורך כל הדרך. גם בית המשפט דיבר על כך שהראיה המרכזית זה בעצם איזה סוג של d.n.a עלום שאיננו יודעים כרגע מה טיבו. כתב האישום הזה שמתבסס ועומד על רגל צולעת d.n.a  שספק אם יעמוד במבחן בית המשפט.

כתב אישום כזה גורם נזק, בטח ובטח לקטין בן 16 ולמשפחתו. אנחנו נצלם את חומר הראיות הזה ונידע לתקוף את כתב האישום הזה בעזרת מומחים מטעמנו. הקטין חוזר ואומר שהוא לא עומד מאחורי האירוע הזה. אני חושב שהמדינה ורשויות החקירה עשו פה עוול. הם תקעו את החץ ואז סימנו את המטרה. המדינה במקום לרצות להגיע לחקר האמת ולזהות מי האדם שבאמת עשה את זה, פשוט סימנה את המטרה במקום להתמקד ולהגיע באמת לחקר האמת".

עו"ד ברכה בבימ"ש לאחר הדיון

עו"ד משה פולסקי מחוננו הוסיף: "מבחינתנו האירוע עוד לא פוענח. כפי שזכור לכם בחקירה נעצרו מספר רב של מעורבים.

למאשימה לפרקליטות לדעתנו אין קצה חוט ולא היה קצה חוט. ועד היום הם לא יודעים באמת מה קרה שם באירוע. בגלל אריכות הימים ובגלל שלא ניתן להמשיך בחקירה החליטו על סמך החוסר ראיות שיש בתיק הזה להגיש כתב אישום. אנחנו נבחן את הראיות לדעתנו במקרה הזה לא יודע אם יש סיכוי סביר להרשעה. זה מקרה שאין שום תמיכה שום אינדיקציה שהנאשם אותו אנחנו מייצגים בכלל קשור לאירוע. בסופו של יום אנחנו מאמינים ומקווים שחפותו תצא לאור ואנחנו נבחן את התיק ובסוף ניראה מה יהיה.

לא ברור לנו איכות הראיות אנחנו לא נתייחס כרגע לגוף הראיות. אבל אנחנו חושבים ש על מנת להשאיר את הנאשם במעצר הוגש כתב אישום בחיפזון בלי בדיקה ראויה ומתבקשת לחומר הראיות. אנחנו נבחן את חומר הראיות ובעזרת ה' כבר בדיון הבא הנאשם ישוחרר לביתו."

עו"ד משה פולסקי לאחר הגשת כתב האישום

אביו של הקטין מסר: "אנחנו יודעים שהבן שלנו חף מפשע. האיש הפשוט ברחוב מבין שהבן שלנו חף מפשע. לצערנו מוטיבציית יתר למצוא אשמים בכל מחיר הפכה אותנו לקרבן. יום אחד זה יקח זמן לצערנו הבן שלנו יזוכה. אנחנו בטוחים ויודעים את זה. אבל מי ישיב לו את שנות הנערות שגזלו ממנו. מי ירפא את הלב השבור של המשפחה ושלו? של החברים שלו? מי יתן את הדין על זה? את זה אנחנו לא יודעים.

אנחנו חזקים ומקווה שנחזיק מעמד. אבל העוול זועק לשמים. תודה רבה לכם ותודה לכל התומכים שמקיפים אותנו "

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד