בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ממשיכים להיאבק בהשתלטות הרשות הפלסטינית"

אתמול צעדו עשרות אנשים מצומת תפוח לנקודת ההתיישבות החדשה אביתר בשומרון, קיימו במקום עצרת והתוועדות ראש חודש אדר

  • יח"צ
  • ל' שבט תשפ"א - 08:36 12/02/2021
גודל: א א א
(גרעין ההתיישבות בשומרון)
(גרעין ההתיישבות בשומרון)

בשעות הצהרים ביום חמישי, התקיימה צעדה מצומת תפוח לאביתר, שם נערכה עצרת, ולאחר מכן התוועדות ראש חודש אדר באביתר עם ישיבת תפוח וישיבת חומש.

האירוע התקיים אל מול ההשתלטות הערבית על אדמות המדינה בכלל ושטחי גבעת אביתר בפרט, ובקריאה לצאת למרחבים ולהקים יישובים חדשים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

בעקבות ההקפאה על ההתיישבות, וההשתלטות הערבית הנרחבת על אדמות המדינה, תנועת נחלה יוצאת לתוכנית רחבה לפריצה חדשה בהתיישבות ועצירת ההשתלטות הערבית. הם יזמו מהלך בשם "היישובים חוזרים למרחבים" לחיבור היישובים ביהודה ושומרון למרחבים שסביבם. מספר יישובים כבר הצטרפו לפרוייקט. ביישוב בית אל קיימו השבוע אירוע ב-"גבעת האור" הסמוכה ליישוב יחד עם ראש המועצה, רב היישוב, ועשרות תושבים. אירועים כאלה מתקיימים גם ב"נווה בניה" הסמוך לכוכב השחר, "אורי-עד" הסמוך לקדומים.

יו"ר תנועת נחלה צבי אלימלך שרבף אמר באירוע: "לא מדובר באירוע ראשון, הרשות הפלסטינית משתלטת על עשרות אלפי דונמים בכל שנה, ובהם אתרים ארכיאולוגים אחרים כמו העיר שומרון (סבסטיה) ומבצר תל ארומה. האכיפה של המנהל האזרחי זעירה. ברוך השם הציבור מתחיל להתעורר, כמו באירועים שהיו השבוע בבית אל, במעלות חלחול ובנוקדים, והאירוע עכשיו באביתר. עם ישראל יוצא עכשיו לדרך ארוכה ולצעד משמעותי בהתיישבות".

הרב שמעון רוזנצוויג רב היישוב תפוח אמר באירוע: "אם יש שטח של כמה קילומטרים מתפוח - קודם כל צריך ליישב אותו! לאט לאט, עם עבודה מאומצת בסוף תצמח פה עיר. ארץ ישראל קוראת לבניה. היסוד הוא - שארץ ישראל היא העיקר, כל השאר הוא טפל".

דניאלה וייס, מוותיקי ההתיישבות ביהודה ושומרון אמרה: "אני מחזקת את גרעין ההתיישבות בשומרון, על המאמצים וההתמדה ביעילות ובחן לחבר את הציבור לגבעת אביתר, ולפעול למען הקמת יישוב בשטח. יחד עם הגרעין הזה קמים בימים אלו גרעינים נוספים, אני נזכרת בשמחה בימים הטובים של גוש אמונים שהקמנו 12 גרעיני התיישבות"

עוד היא הוסיפה: "אני מקבלת כוחות חיים של התחדשות מהנוער, שהחשיבה שלו נקיה, בלי כל הסיבוכים שלנו. הם אומרים - יש פה אדמות מדינה ריקות; אין שום סיבה שמחר לא יקום כאן יישוב יהודי חדש".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד