בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מנכ"ל בצלם חותר להיות התליין בהאג"

​בעקבות מכתב האיומים בתביעה בהאג כנגד ראשי המדינה אם יהרסו בתי ערבים, אומרים ברגבים: "כי חגי אלעד יורק על בג"ץ, ומעדיף לשמש כתליין בהאג"

  • יח"צ
  • י"ד אלול תשע"ז - 16:11 05/09/2017
גודל: א א א
הבנייה הלא חוקית הערבית בסוסיא  רגבים
הבנייה הלא חוקית הערבית בסוסיא רגבים

במכתב משתלח ששיגר אתמול חגי אלעד, מנכ"ל בצלם, איים ראש ארגון השמאל הקיצוני על ראש הממשלה, שרי הביטחון והמשפטים, הרמטכ"ל וראש המנהל האזרחי, כי במידה וישראל תאכוף את החוק כלפי המאחזים הערבים הבלתי חוקיים באיזור סוסיא ומעלה אדומים, "יישאו באחריות אישית לכך". ממכתבו של אלעד עולה במרומז, כי שורת הבכירים ייתבעו באופן אישי בבית הדין הבינלאומי בהאג על ביצוע פשעי מלחמה. 

המכתב המאיים נשלח על רקע הצהרתו של שר הבטחון אביגדור ליברמן בשבוע שעבר, כי משרדו נערך בתוך מספר חודשים לפינוי שני המאחזים, לאחר עבודת מטה שקיים משרד הבטחון על מנת לאכוף את החוק במקום, בהתאם להוראות בג"ץ.   

היועץ המשפטי של תנועת רגבים, עו"ד בועז ארזי, דוחה על הסף את הטענות לפיהן ישראל עוברת על החוק הבינלאומי. "בסך הכל מדובר בחבורה של עברייני בניה והטענה בדבר "העברה בכפייה של אוכלוסיה מוגנת" היא טענה מגוחכת המנותקת מהמציאות על פי הדין הבינלאומי. מחובתה של ישראל לאכוף את החוק הפנימי ביהודה ושומרון, כלפי כלל האוכלוסיות המתגוררות בשטח", אומר ארזי. "בנוסף, הסכמי אוסלו להם ניתן תוקף בינלאומי קובעים כי ישראל הינה האחראית הבלעדית לכל ההיבטים האזרחיים והבטחוניים בשטחי C. לפיכך הטענות במכתב של אנשי בצלם מנותקות מהמציאות, ומעוותות במכוון את הדין הבינלאומי והן את המציאות בשטח". 

מאיר דויטש, מנהל מחלקת המדיניות בתנועת רגבים, תוקף בחריפות את מכתב האיומים של אלעד. "יצא המרצע מן השק, 'בצלם' מייצר טרור משפטי, המבקש בכל דרך לפגוע במדינת ישראל, תוך הצגה מסולפת של המציאות ופרשנות שקרית של החוק. עד היום הכרנו את ההתנהלות הזו כלפי חיילי צה"ל, ההתיישבות וממשלת ישראל. היום אלעד יורק גם על בג"ץ, ומעדיף להיות התליין מהאג". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד