בע"ה כ"ה טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מעצר שווא של לוחם מצטיין"

לוחם צה"ל נעצר ונחקר בחשד שהעביר מידע לחבריו המתגוררים בישוב יצהר. בארגון חוננו מותחים ביקורת חריפה על התנהלות מצ"ח

  • י"ד תמוז תשע"ט - 06:00 17/07/2019
גודל: א א א

לוחם מצטיין ביחידה מובחרת אשר משרת בימים אלו בשומרון, נעצר בתחילת השבוע לחקירה במצ"ח (משטרה צבאית חוקרית) ושוחרר לאחר יותר מ-30 שעות במעצר.

הלוחם אשר נלקח לחקירה ביום ראשון בשעות הצהרים תושאל במשך שעות ארוכות, תוך שהחוקרים מזלזלים בו ומאיימים עליו כי יאבד את תפקידו ביחידה המובחרת אם לא יודה בחשדות. החוקרים לא הטיחו בחייל מקרה ספציפי אלא רמזו לו רק רמיזות ואמירות כלליות בקשר לחשדות.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

הלוחם שוחרר ביום שני רק לאחר התערבותו של עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר פנה במכתב דחוף למצ"ח ודרש את שחרורו של החייל.

הלוחם המצטיין שיתף פעולה מלאה בחקירתו, הוא תושאל על ידי חוקרי המשטרה הצבאית בחשד כי העביר מידע לחבריו בישובי השומרון. גורמים המקורבים ללוחם תקפו את המעצר וציינו כי מדובר בחשד תמוה מאד שכן הוא משרת רק כשבועיים באזור השומרון וכי בתקופה זו לא היה כל ארוע חריג בגיזרה כנגד יהודים.

מדובר בחייל נשוי, שכאמור משרת ביחידה מובחרת, אשר רק לאחרונה קיבל מצטיין פלוגתי. לאחר דחיית החשדות כנגדו חזר החייל לפלוגתו ושב לפעילות מלאה.

עו"ד עדי קידר, היועץ המשפט של ארגון חננו אשר מייצג את הלוחם מסר "מדובר במעצר שווא של לוחם מצטיין. לצערי שוב אנו נחשפים להתנהלות שערוריתית של גורמי חקירה צבאיים אשר מתנהלים באופן שפוגע בזכויות אדם בסיסיות וכן בהתנהלות בלתי ראויה ובלתי מכבדת בלשון המעטה כלפי ההליך המשפטי".

"ראשית היה מצופה כי כאשר מתקיים יסוד לחשד כה חמור הרי שהחקירה תהיה בהתאם. במקרה הזה מתחו החוקרים את מעצרו המיותר של החייל כאשר לרגע לא העלו בפניו שום ראיה שמלמדת על מעורבות בעבירה כל שהיא, אלא רק גיבובי מידע שקרי, תוך שהם מתנהלים בצורה מתנשאת, מזלזלת ומאיימת כלפי החייל ואף כלפי בא כוחו".

במשך שעות רבות לא נעשתה כל פעולה ולאחר שמועד המעצר פג, נעשה מעשה שלא יעשה בדמות הכנסתו ל"חקירה" שכולה היתה כאמור נסיון להשפיע ולאיים על החייל כי יאבד את מקומו כלוחם ביחידה מובחרת.

אנו מצפים מגורמים בכירים במערכת המשפט הצבאי שיעבירו מסר חד וברור לחוקרים כי מעצרו של אדם חייב להעשות על פי חוק וגם כך החקירה. פנינו בענין זה לגורמים הרלבנטים." הוסיף קידר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד