בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"פצצה מתקתקת במדינת ישראל"

ח"כ איימן עודה מעודד את ערביי ירושלים להמשיך ב'התנגדותם לכיבוש': "עד שתגיע האינתיפאדה המכרעת שתסיים את הכיבוש ותניף את דגל פלסטין מעל מסגד אל-אקצא". בכירי בל"ד העניקו אות הוקרה לרוצח חייל צה"ל. ח"כ בן גביר: "בית המשפט העליון אשם בפארסה של הכשרת שונאי ישראל".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אייר תשפ"א - 11:51 27/04/2021
גודל: א א א
ח"כ עודה, ארכיון (צילום: קובי ריכטר, tps)
ח"כ עודה, ארכיון (צילום: קובי ריכטר, tps)

איימן עודה: זה מעמד אדיר ומכובד לאנשי אלקודס

יושב ראש הרשימה הערבית המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, חוזר ומשבח את ערביי ירושלים, במספר ציוצים ופוסטים שמפרסם בערבית, על התקפלות המשטרה בזכות מאבקם. בין היתר כותב עודה: "הכיבוש חוזר בו מלפני הנוער המקדסי ומוריד את המחסומים משער שכם. זה אותו כיבוש שחזר בו מלפני הנוער המקדסי והסיר את השערים האלקטרוניים ממסגד אל-אקצה". כזכור, המגנומטרים הוצבו בכניסות להר הבית לפני כארבע שנים, בעקבות רציחתם של שני שוטרי משטרת ישראל, האיל סתאוי וכמיל שנאן, על ידי ערבים מאום אל פאחם – האוכלוסיה אותה אמור עודה לייצג בכנסת ישראל.

עוד כותב יו"ר המשותפת: "בעיות אלו הולכות ובאות עד שתגיע האינתיפאדה המכרעת שתסיים את הכיבוש ותניף את דגל פלסטין מעל מסגד אל-אקצא והכנסיות של אלקודס וחומות אלקודס המשוחררת. תחי אלקודס המשוחררת".

במכתב שהעביר לשר לביטחון פנים כתב עודה: "המשטרה היא האחראית לכל אלימות שתופנה כלפי ערבים". אותה משטרה שעודה וחבריו דורשים ממשלת ישראל שתישלח לכפרים ולערים ערביות על מנת להפסיק את האלימות הרבה במגזר הערבי.

יושב ראש עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר הגיב לדבריו של איימן עודה שתמך בהתפרעויות בבירה וכתב: "אם יש מערכת אכיפת חוק במדינת ישראל היועמ"ש צריך להורות עוד הערב על פתיחה בחקירה נגד עודה והגשת כתב אישום נגדו בגין הסתה והמרדה. לצערי, בית המשפט העליון אשם בפארסה של הכשרת שונאי ישראל, אולם מסתבר שמאז שבג"ץ סירב לפסול את עודה וחבריו, הם רק הופכים לחצופים יותר, מתעלמים מחוקי המדינה וגורמים לאינתיפאדה. איימן עודה הוא פצצה מתקתקת במדינת ישראל ועל היועמ"ש לנהוג בו כפצצה מתקתקת".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

גם במפלגת רע"ם של מנסור עבאס, מי שהתמנה אתמול לעמוד בראש ועדה לענייני ערבים בכנסת, פורסמו הודעות תמיכה בפעילות ערביי ירושלים בשם התנועה האסלאמית. בפרסום נכתב בין היתר: "התנועה מגנה את התקפות הגזענים והקיצוניים נגד אל-אקצה והמשפחות בירושלים וביפו. התנועה האסלאמית רואה בממשלת ישראל ורשויות הביטחון האחראיות המלאות להידרדרות הביטחונית הקשה ולחייהם וביטחונם של תושבי אל-קודס אל-שריף, בעקבות מניעים גזעניים", כלשונם. גם את אלימות הרחוב והפיגועים נגד משפחות בעיר ירושלים הם מפנים דווקא לקבוצות יהודיות קיצוניות.

התנועה האסלאמית אישרה כי היא "תמשיך לתמוך בהתקוממות והעצמה של עמנו בעיר ירושלים, תוך הגנה על מסגד אל אקצה המבורך ושמירה עליו כמסגד בלעדי למוסלמים".

אגף המחקר בשפה הערבית של תנועת "אם תרצו" מסר בעקבות הדברים כי: "בימים האחרונים אנו מנטרים ברשת הודעות תמיכה בפורעים הערבים בירושלים כמעט מכל המפלגות הערביות מבלי שינתן כל גינוי מצד יתר המפלגות. תמיכה באלימות נגד יהודים היא הוכחה נוספת לכך שהקמת ממשלה הנשענת על מפלגות אנטי ציוניות מובהקות המתנגדות לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ותומכות באלימות נגד היהודים היא אסון. אנו קוראים לראשי המפלגות של המחנה הלאומי גלו אחריות אישית והקימו ממשלה לאומית".

בל"ד העניקה אות הוקרה לרוצח חייל צה"ל

בכירי המפלגה הגיעו לביתו של הרוצח רושדי אבו מוך, שרצח את החייל משה תמם הי"ד, לכבדו ולהעניק לו אות הוקרה לאחר שזה השתחרר מהכלא לפני מספר שבועות. אבו מוך זכה כזכור לקבלת פנים חגיגית ברחובות באקה אל גרביה. במשלחת השתתפו בכירי המפלגה כמו ג'מאל זחאלקה ששימש בעבר כיו"ר וחבר כנסת מטעם המפלגה, חבר הכנסת לשעבר, באסל גטאס ומזכ"ל המפלגה לשעבר מוסטפא טהא שהעניק לאבו מוך אות הוקרה ושיבח אותו על איתנותו וגבורתו.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד