בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"פרס לטרור": צה"ל הרס את "אביתר"

תמונות: כוחות גדולים הרסו הלילה את גבעת אביתר. שלושה נעצרו. בכפר המרצחים ביתא חוגגים ניצחון. עוצמה יהודית: "לפטר את המת"ק"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ה' אדר תשע"ח - 09:06 20/02/2018
גודל: א א א
(שלמה מלט TPS)
(שלמה מלט TPS)

לאחר שאמש פרסמו ערביי הכפר ביתא כי צה"ל הבטיח להם שיהרוס את נקודת ההתיישבות החדשה אביתר הסמוכה לצומת תפוח, אכן הוחרב הלילה המקום בידי כוחות גדולים של צבא, משטרה ומג"ב.

המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד טרם נתפס, אך כוחות גדולים פעלו באזור השומרון הלילה לטובת הפינוי.

מדובר בבסיס צבאי נטוש שבעבר הוצע למועצה האזורית שומרון להשתמש בו, ומסיבות שונות נבצר ממנה השימוש. לאחר רצח אביתר בורובסקי הי"ד, תושב יצהר, בצומת תפוח, עלו למקום תושבים, אך צה"ל הרס את המקום. לאחר רצח הרב איתמר בן גל הי"ד בצומת אריאל, עלו שוב תושבים מהאזור לנקודה והקימו מבנים.

הלילה, כמאה תושבים מהאזור התקבצו בגבעה לאחר הפרסומים על כוונה להרוס אותה.

שישה מבנים בהם התגוררו בחורים פורקו והוחרמו בידי הכוחות, רכב שעליו היה לטענת הכוחות גנרטור, הוחרם בטענה שסייע לבנייה בלתי חוקית, והכוחות יצרו שלושה חסמים בדרך הגישה לאביתר כדי להקשות על הקמה מחודשת של המקום.

לאחר ההרס יידו יהודים אבנים על כלי רכב של ערבים בכביש.

ארגון חוננו דיווח כי במהלך ההרס נעצרו שלושה תושבים שנלקחו למשטרת מרחב שומרון באריאל. עו"ד נתי רום מחוננו מסייע לעצורים. התושבים דיווחו על אלימות קשה של השוטרים שהופעלה במהלך ההרס.

אלימות שוטרים במהלך ההרס: (צילום: שלמה מלט/תצפית)

מאז הצהרת טראמפ יוצאים מידי שבוע מאות פורעים מהכפר ביתא ומתפרעים בכניסה לכפר.

בימים האחרונים התגברו ההתפרעויות וידויי האבנים ובקבוקי התבערה של ערביי הכפר ביתא הסמוך. הם אף ערכו מספר צעדות לעבר אביתר, ופרסמו כי עיריית ביתא מפעילה לחץ כבד על הצבא לפנות את המקום.

אתמול (ב') דיווחו בכפר כי הצבא הבטיח לפנות את המקום אמש, ואכן הלילה בוצע ההרס.

הסרטון שפרסם הלילה צבי סוכות

צבי סוכות מעוצמה יהודית שפרסם אתמול את הבטחת הצבא לערבים בסרטון שזכה למאות שיתופים ברשת, מוסר כי מדובר בעידוד טרור פשוטו כמשמעו.

"העובדה כי במשך תקופה ארוכה כל כך ישנן התפרעויות בכפר, והצבא עוד מבטיח להם בתמורה לפנות יהודים ומקיים, היא בלתי נסבלת. התחושה היא שתחת מדיניות ליברמן חיינו מופקרים, ואנו דורשים לכל הפחות לפטר את האחראים במת"ק למחדל".

ממיכאל בן ארי יו"ר עוצמה יהודית נמסר כי "שוב מסתבר שהמדיניות של כניעה לטרור הערבי היא זו שמנחה את ממשלת ישראל. האויב מתפרע ובתגובה כרגיל מענישים את היהודים. הגיע הזמן לחזור למדיניות של עוצמה יהודית".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר שפנה בעקבות הדברים לגורמים בכירים במנהל האזרחי: "אני קורא למנהל האזרחי לברר את הנושא לעומק. אני מקווה שמדובר בשקר ושאף גורם במדינת ישראל לא מתאם עקירה עם כפר מרצחים, נשמח לקבל תשובה ברורה ולהתעדכן כי אין לדברים שחר".

שוטרים גוררים צעיר על הארץ: (צילום: שלמה מלט/תצפית)

מוועד מתיישבי שומרון נמסר: "זו שערורייה. לא יעלה על הדעת שהמנהל האזרחי יתאם פינוי ישוב עם כפר מרצחים. התבלבלו היוצרות. נראה שהמנהל האזרחי שכח מי אוייב ומי ידיד".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: "צר לנו לשמוע התבטאויות כאלו מצד גורמי ההתיישבות כלפי המנהל האזרחי, להן  אין כל ביסוס ואינן עומדות בקנה אחד עם המציאות. המנהל האזרחי שותף למאמצי כוחות הביטחון ופועל למען שמירה על היציבות הביטחונית.

נזכיר כי המנהל האזרחי פועל רבות לקידום בנייה ופיתוח תשתיות בהתיישבויות ביהודה ושומרון ויחד עם זאת, פועל על פי הסמכויות שבאחריותו על מנת לאכוף בנייה בלתי חוקית, כפי שבוצע היום נגד מאחז בלתי חוקי אשר הוקם סמוך לצומת תפוח".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד