בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רוצים לחזור הביתה"

12 שנים לגירוש: אלפים עלו לישוב החרב שאנור שבצפון השומרון ודרשו להשיב את התושבים היהודים לישובים החרבים ולבנותם מחדש

  • י"א אב תשע"ז - 21:00 03/08/2017
גודל: א א א
יהודים בשאנור, ארכיון (מטה חומש תחילה)
יהודים בשאנור, ארכיון (מטה חומש תחילה)

אלפים עלו יחד עם משפחות מגורשי צפון השומרון לישוב שאנור שהוחרב במסגרת תכנית ההתנתקות, לציון 12 שנים להחרבתו.

"נולדתי ביום בו נרצח אבי בדרכו לביתנו שבחומש", אמרה שרה הר מלך, בתו של שולי הי"ד שנרצח בדרכו לחומש לפני כ-14 שנים. "עברנו את הפיגוע הנורא הזה וחזרנו לביתנו בלי אבא. עמדנו בגבורה בפני הטרור יחד עם אימא שנפצעה קשה. אלא שאז במקום שיחזקו את העמידה שלנו מול אותם מחבלים שבאו לשבור אותנו, בחרה ממשלת ישראל לגרש אותנו מביתנו לקול מצהלות ערביי הכפרים שחיכו לרגע בו תיפול רוחנו".

עוד הוסיפה הר מלך ואמרה, כי "אני ניצבת כאן בשא-נור, יחד עם השכנים והחברים שלנו שגורשו יחד אתנו. אנחנו לא לבד פה. יחד אתנו כאן היום תומכים רבים ויותר משליש מחברי הממשלה וכולנו כאן קוראים לך: "רוצים לחזור הביתה" מה עומד בפניך אדוני ראש הממשלה? אני יודעת שמונחת בפניך הצעת חוק לביטול חוק ההתנתקות, החוק הזה נותן לנו תקווה. זו הזדמנות היסטורית. הממשלה שלך איתך. העם כולו איתך. הכבישים כאן, הרחובות בהם שיחקנו, הכל מחכה לך".

שולי הי"ד היה ממקימי הישוב חומש ונרצח שנתיים לפני גירוש תושבי הישוב. "אבא שלי ציווה לנו במותו את המשך בניינה של חומש, שהייתה עבורו הרבה יותר מבית, וגם של כל צפון השומרון. בבקשה, תעזור לנו לחזור הביתה".

בין היתר, השתתפו באירוע גם שרים וחברי כנסת, בהם ישראל כץ, אורי אריאל, איוב קרא, ציפי חטובלי, נפתלי בנט, מוטי יוגב, אברהם נגוסה, בצלאל סמוטריץ' ועוד.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ומגורש משאנור אמר: "הגענו לכאן היום, 12 שנים לאחר שגורשנו מבתינו כדי לזעוק את זעקתנו. כדי לקרוא לממשלה הזו שהיא הממשלה הלאומית ביותר שהייתה אי פעם במדינת ישראל. אל תעמדו מנגד. אני קורא לראש הממשלה אל תוותר על ההזדמנות ההיסטורית הזו לתקן את העוול. להעביר את החוק לביטול חוק ההתנתקות ולהשיב לנו את זכויותינו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד