בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ריבונות הפכה לתירוץ החדש לקריעת חלקים מארץ-הקודש"

קונגרס הרבנים 'פיקוח נפש' החליטו לצאת למסע הסברה נגד תכנית 'המאה' המבקשת למסור חלקים מארץ ישראל לריבונות ערבית

  • יח"צ
  • ח' סיון תש"פ - 09:40 31/05/2020
גודל: א א א
רבני הקונגרס עם נתניהו, בעבר
רבני הקונגרס עם נתניהו, בעבר

ראשי קונגרס הרבנים "פיקוח-נפש", המונה כ-400 מרבני ישראל, דנו בימים האחרונים בתוכנית החל הריבונות על היישובים ביהודה ושומרון, אותה הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו, והחליטו לצאת בקמפיין הסברה לציבור הרחב על החסרונות והסכנות הנלוות לתוכנית.

"אנו מקדמים בברכה כל תוכנית להחלת ריבונות ישראל על שטחי ארץ הקודש המובטחים לנו בתורתנו הקדושה", אומרים הרבנים, "אך ברגע שהתוכנית מתבססת על המשוואה של 'החלת ריבונות על שטח זה תמורת ויתור כלשהו על שליטה מלאה בשטח אחר' – ואין זה משנה כלל מי מתגורר באותו השטח – גדול ההפסד מהרווח וגדולה הסכנה מהתועלת".

"הציבור הרחב מבולבל מכל ההכרזות והמפות המוצגות בפניו, ואינו מבחין שמדובר כאן בחזרה נוספת על טעות אוסלו וההתנתקות", אומר מזכיר הקונגרס הרב אברהם לוין, "כל הפשרות וההכרזות עומדים בסופו של דבר מול האמת הנצחית של התורה, שהיא ההיגיון הפשוט והמוכח – כל ויתור על שליטה מלאה משטח ישראל, אפילו רק ב'רמה ההצהרתית', מגביר את רצון ואת יכולת האויב לנסות להשיג עוד ועוד על-ידי טרור ורצח יהודים, כפי שהיה בהמשך לאוסלו ולהתנתקות".

"לכולם ברור שלאויבי ישראל ממש לא משנה איך ישראל מגדירה את יישוביה, מבחינתם גם יפו וחיפה שייכות להם", אומר הרב אברהם שרייבר, רב קהילת כפר דרום שבנגב, "דבר אחד כן מעניין אותם מאד – שישראל תצהיר על שטחים מסוימים שהם כבר לא חלק מארץ ישראל, הצהרה זו היא מבחינתם נקודת הפתיחה למו"מ הבא. מבחינתם זאת עובדה מוגמרת שישראל כבר נכנעה והסכימה למדינה פלסטינית על 70% משטחי יו"ש, ושיישובים ישראליים ייאלצו לחיות בתוכה במובלעות חסרות-סיכוי, למה שלא ימשיכו בדרך הטרור כדי להשיג גם את השאר?".

הרב יוסף גערליצקי, יו"ר הקונגרס ורב מרכז תל-אביב, קרא לכל רבני ישראל להסביר לציבור על הסכנה הגדולה בצעדי הממשלה. "בחג מתן התורה יודע כל יהודי, שהתורה ניתנה לנו בשלמות, לא יתכן לקבל רק חלק ממנה. כל ילד יודע שספר תורה שחסרה בו אות, הוא פסול. כך בדיוק לא יתכן להכריז על ריבונות ישראל ביישובים מסוימים ובאותה נשימה לוותר על שטחים אחרים. כך לא מחזקים לא את ארץ ישראל ולא את עם ישראל. רק הכרזה שלעולם לא נוותר על אף שטח ולעולם לא נכיר במדינה פלסטינית תביא לבטחון עם ישראל בארץ הקודש".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד