בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שנו את שם הכיכר למערת המכפלה"

בעקבות ההחלטה שמערת המכפלה הינה "אתר מורשת פלסטיני", קורא ארגון בצלמו לשנות את שם הכיכר ע"ש אונסק"ו בחיפה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו תמוז תשע"ז - 13:13 09/07/2017
גודל: א א א
(צילום: אלחנן גרונר)
(צילום: אלחנן גרונר)

ביום שישי הכריזה סוכנות אונסק"ו של האו"ם כי מערת המכפלה הינה "אתר מורשת פלסטיני". לצד התגובות הזועמות בישראל, ואף הודעת ארה"ב על בחינת הקשר עם אונסק"ו בעקבות ההחלטה האנטישמית, קורא ארגון בצלמו לשנות את שמה של כיכר בחיפה הקרויה ע"ש אונסק"ו.

בפנייה לראש עיריית חיפה יונה יהב וחברי המועצה, שהגיעה לידי הקול היהודי, קורא שי גליק מנכ"ל 'בצלמו', לשנות את שם הכיכר - "כיכר אונסק"ו לסובלנות ושלום", אשר נקראה על שם הארגון השנוי במחלוקת לפני כ-6 שנים.

"לצערי הארגון הזה נהפך לארגון המכחיש כל קשר בין ישראל למדינת ישראל בהחלטותיו לגבי ירושלים, הכותל ומערת המכפלה", כתב גליק. "אין ספק שלו יעשו הצבעה על חיפה לפי אונסקו, זהו גם כן אתר מורשת ערבי פלסטיני".

"אל לנו להגיש את הלחי השני", כתב גליק. "ככל שהחלטות אלו לא ישתנו אני קורא לכם לפעול לשינוי שם הכיכר מכיכר אונסק"ו לכיכר מערת המכפלה או הכותל, ובכך להראות לארגון המכחיש כל קשר למורשת העם היהודי את האמת".

גם שניים מחברי מועצת העיר הצטרפו לקריאה. שי בלומנטל, חבר מועצת העיר מטעם סיעת הבית היהודי כתב לראש העיר: "אני חושב כי עליך ראש העיר להוציא מכתב מחאה חריף בשם כל תושבי העיר וחברי מועצת העיר על החלטה אומללה זו. דוקא אנו שכיבדנו את הארגון רואים היום כפיות טובה ואף פגיעה בכבוד העיר ותושביה".

גם שמשון עידו סגן ראש העיר הצטרף לקריאה: "החלטת ארגון אונסק"ו מיום שישי האחרון להכריז על מערת המכפלה כאתר מורשת פלסטיני הינה החלטה הזויה ובלתי מציאותית. אני מברך את רוה"מ על החלטתו לקצץ כספים מתשלומים המועברים ע"י ישראל ולהעבירם לטובת הקמת מוזיאון יהודי בחברון. זוהי תשובה הולמת לארגון ההזוי הזה. כמו כן בכוונתי לפנות לראש העיר ולדרוש החלפת השם מכיכר אונסק"ו שבמושבה הגרמנית. למותר לציין שישנם מספיק גופים או אישים בארץ ובחיפה בפרט הראויים שכיכר זו תיקרא על שמם", כתב.

ההחלטה על קריאת הכיכר ע"ש אונסק"ו, התקבלה על ידי מועצת העיר חיפה לפני כשש שנים, בעקבות החלטת הארגון, להכריז על אתרי הבהאים בחיפה כאתר מורשת עולמית. הוועדה הבינלאומית למורשת עולמית של אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם), קבעה כי האתר מייצג 'ערכים אוניברסליים ייחודיים' ולכן יש לו מקום ברשימת המורשת התרבותית של האנושות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד