בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"תוכנית טראמפ- סכנה קיומית וביטחונית על מדינת ישראל"

ויתור על 90% מיהודה ושומרון, הקפאת בניה והכרזה על ירושלים המערבית כמדינה פלסטינית. אלו חלק מהסכנות שמופיעות באיגרת החדשה של תנועת נחלה נגד תוכנית טראמפ. דניאלה וייס: "בתוך המארז הזוהר, רובצת מדינה פלשתינית"

  • יח"צ
  • א' סיון תש"פ - 16:15 24/05/2020
גודל: א א א

תנועת 'נחלה' להתיישבות פרסמה איגרת חדשה בה היא מתריעה מפני הסכנות שטומנת בחובה תוכנית המאה של הנשיא טראמפ. באיגרת קוראת 'נחלה' לממשלת ישראל להסיר לחלוטין מהפרק את תוכנית טראמפ, שאותה מגדירים בתנועה: "מלכודת דבש שסותרת את החזון הציוני".

אחת הסכנות שעולה מן האיגרת מזהירה כי על פי התוכנית, המדינה הפלשתינית תשתרע על 70% משטחי יהודה ושומרון. מכיוון שבקעת הירדן מהווה 20% משטחי 'יהודה ושומרון', הרי שמדובר בפועל על ויתור של 90% משטחי יהודה, שומרון ובנימין. כמו כן, על פי התוכנית, הכבישים הראשיים ביהודה ושומרון יהיו בשליטה פלשתינית, כאשר היישובים אלון מורה ואיתמר יחוברו לבקעה ואילו חברון וקריית ארבע יחוברו לבאר שבע.

סכנה נוספת עליה מתריעים בנחלה היא ההכרה בשתי ערי בירה בירושלים, אחת למדינת ישראל במערב העיר ואחת למדינה פלשתינאית במזרחה. בנוסף, 15 יישובים יישארו מובלעות מבודדות בשטח פלשתיני בלי יכולת להתפתח ותוך חשיפה מתמדת לסכנות ביטחוניות. כמו כן, תהיה הקפאה של בנייה יהודית בשטחי C, מעבר לקו הכחול של הישובים במשך ארבע שנים.

עוד מדגישים בנחלה כי עסקת המאה עומדת בסתירה גמורה להלכה הפסוקה של "לא תחנם", איסור מהתורה האוסר מתן אחיזה כלשהי בארץ ישראל לנכרים. "השלכות של חטא המרגלים צריכות לשמש תמרור אזהרה תמידי בפני ויתור כלשהו מאדמת ארץ ישראל ובכך לבתר לבתרים ליבם", נכתב באיגרת.

בהיבט המדיני נכתב כי ההסכמה של ראש ממשלת ישראל לעקור חלקים מארץ ישראל, גם כאשר מדובר בהצהרה בלבד וגם אם היא מתבססת על כך שיהיה סירוב ערבי שיציל את הממשלה מהתחייבות לוויתורים- נכנסת להיסטוריה כבסיס של נכונות עם ישראל לוותר על חלקים מארצו, כשוויתור עקרוני שכזה מזמין את המשך הלחצים בעתיד, וכן עלול לשמש בסיס להסכמים עתידיים. 

בנוגע להיבט הביטחוני כותבים ב'נחלה' כי כל בר דעת מבין שגם לאחר החישוקים הביטחוניים המפורטים בתוכנית, המציאות של מדינה ערבית או יישות ערבית כלשהי בלב ארץ ישראל, היא סכנה ביטחונית וקיומית.

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס אומרת: "התוכנית של טראמפ יוצרת קשר הדוק בין הריבונות לבין המדינה הפלסטינית, שמסכנת את עתיד מדינת ישראל. בטכסיס שיווק אמריקאי מנסה טראמפ להציג סחורה אטרקטיבית למתנחלים אבל בתוך המארז הזוהר, רובצת מדינה פלשתינית. מנהיגי ההתיישבות חייבים להפסיק כל שיתוף פעולה עם הממשל האמריקאי בשרטוט מפות. כל דיבור על אפשרות של להרוויח ריבונות ולהתעלם מדרישת האמריקאים להסכים למדינה פלשתינאית, זו אשליה והטעיה של הציבור״.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד