בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אברהם פריד מחדש את הניגון 'אימתי קאתי מר'

פרויקט 'צמאה' משחרר סינגל נוסף מהאלבום החמישי והאחרון. "הניגון הזה הוא בעצם נקודת ההתחלה של כל י"ט כסלו"

  • יח"צ
  • ד' כסלו תש"פ - 11:03 02/12/2019
גודל: א א א

הזמר והיוצר אברהם פריד  מחדש את הניגון החב"די הותיק "אמתי קאתי מר", בביצוע ובעיבוד ישראלי – עכשווי, בהפקתו המוזיקלית של נאור כרמי, סינגל שמיני ואחרון מתוך צמאה 5.

זו הפעם החמישית בה לוקח פריד חלק בפרוייקט המוזיקלי צמאה, והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהאלבומים עם הביצועים המיוחדים והזכורים- בדואט מרגש עם שולי רנד ל'אנעים זמירות', ביצוע חדש לניגון 'שאמיל', 'על הסלע הך', 'שובה ה' ' וכעת- הסינגל עם המילים החסידיות שטבע הבעל שם טוב והפכו לשם קוד בחב"ד.

הבעל-שם-טוב מספר באחת מאיגרותיו כי בראש השנה עשה 'עליית נשמה', והגיע עד היכלו של המשיח, ושאלו: "אימתי קאתי מר?" – מתי יבוא כבודו? ענה לו המשיח: "לכשיפוצו מעינותיך חוצה".

הלחן המקורי הוא ניגון ירושלמי.

פריד, המבצע בסגנונו האישי המיוחד ומלא החיות את הניגון ושגם השנה יופיע במופע צמאה אמר:

"ניגון 'אימתי קאתי מר' אותו זכיתי לשיר באלבום הנוכחי, שהוא למעשה האחרון בסדרת 'צמאה', הוא בעצם נקודת ההתחלה של כל י"ט כסלו ושל כל 'צמאה'. כשהבעל שם טוב, מייסד תורת החסידות מספר לעולם שהדבר הזה- של הפצת המעיינות החוצה לעולם כולו, מביא גאולה כשלעצמו! לא פחות!"

עוד אמר פריד בהתייחסות למופעי צמאה- "מופעי צמאה זה בעצם התוועדות חסידית גדולה. עם תזמורת והפקה ברמה הכי גבוהה שיש. זה שידוך טוב של רוחניות, התוועדות וניגוני חב״ד עם הגשמיות הגדולה שיש במקום. י״ט כסלו זה היציאת מצריים של החסידות והחסידים. ובכלל אין כמו הקהל הישראלי שמגיע במצב רוח טוב ומשתתף בשירה עם אנרגיות והתלהבות שיש רק לישראלים".

שמונה סינגלים יצאו בשנה האחרונה מהאלבום החמישי בסדרת צמאה, וכעת יוצא האלבום החמישי כולו לאחר הפסקה בת שנתיים מאז שיצא אלבום צמאה 4, וביניהם:  "אכן אתה", הנשמה יורדת לתוך הגוף", "יוונים", 'ניגון לשבת קודש', "הללו", "אנא עבדא", "הבן יקיר לי אפרים", ו"אין עוד מלבדו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד