בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האזינו: "שתי גדות לירדן" בעיבודו של אריאל זילבר

שירו של ז'בוטינסקי שעבר "חידוש" על ידי הרב יצחק גינזבורג יוצא כעת בעיבוד חדשני של הזמר אריאל זילבר

  • דוד אור שחר
  • ב' אלול תשע"ח - 12:26 13/08/2018
גודל: א א א
אריאל זילבר צילום: שלמה מלט
אריאל זילבר צילום: שלמה מלט

הזמר אריאל זילבר מציג עיבוד חדש לסינגל 'שתי גדות לירדן' שהלחין הרב יצחק גינזבורג על מילותיו של שירו המפורסם של זאב ז'בוטינסקי.

בסינגל החדש שרים מספר זמרים אורחים ועל העיבוד המוזיקלי והמיקסים הופקד האמן אריאל זילבר.

האזינו:

את השיר הלחין הרב יצחק גינזבורג לפני מספר חודשים והוא בוצע לראשונה על ידי האמנים דניאל זמיר ואהרון רזאל במהלך אירוע הכנה לחג הפסח.

אמש (א') הושמע הביצוע החדש לראשונה במהלך סיבוב השערים של חודש אלול.

בהסבר אותו נתן הרב בטרם לימד לראשונה את השיר החדש הסביר הרב את הרעיון העומד מאחוריו, ואמר כי הניגון בא כחלק מרעיון חדש אותו העלה לאחרונה אחד מתלמידי הרב, נריה אופן ממייסדי סיבוב השערים ופעיל ציבור שנים רבות בנושאי בית המקדש ומלכות ישראל.

לפני שנים הוציא הרב את הספר 'תיקון המדינה'. בספר פורס הרב את משנתו בנוגע לדרך הבהירה והמסודרת שתוביל למצב בו מתנהלת מדינת ישראל כמדינה ההולכת לאור ערכי התורה והיהדות.

בספר מציג הרב מבנה של 10 שלבים המקבילים למבנה עשר הספירות של הקבלה וכל שלב מציג מדרגה נוספת של תיקון בדרך לתיקון השלם. כעת מתאימים תלמידי הרב שיר או ניגון לכל אחד מהשלבים, כך שהמסרים המופיעים בספר יהפכו לקליטים בציבור הרחב והדבר יעשה בצורה שמחה ומחברת.

דניאל זמיר ואהרון רזאל - שתי גדות לירדן:

השיר החדש מקביל על פי המבנה לספירות החכמה והבינה המבטאות את סמכותה העליונה של התורה במדינה המתוקנת. בספר מסביר הרב כי בכוחה של התורה לנהל את חיי הפרט ואת חיי הציבור של עם ישראל בארצו בצורה המתוקנת והשלמה ביותר אך עלינו להכיר בסמכותה הבלעדית, כדבר ה' המאיר בעולם.

במילות השיר רצה הרב להדגיש את הנושא בצורה אקטואלית. במילים "שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן" מבוטאת סמכות התורה בהבטחת ארץ ישראל על כל חלקיה לעם ישראל. דגש מיוחד יש לדבר כאשר ישנה עמידה סותרת בין חוק התורה לחוק המדינה, בסיטואציה כזו הסביר הרב, שיש לנהוג כדברי הרמב"ם, אותם הביא בהמשך השיר "אם המלך גזר לבטל מצווה אין שומעין לו-דברי הרב ודברי העבד דברי הרב קודמין".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד