בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יונתן רזאל - חלקת אלוקים

היום הלך לעולמו הפזמונאי והמשורר יורם טהרלב בגיל 84. טהרלב כתב מאות שירים השוזרים בתוכם את נופי הארץ עם הרבה אהבה לשפה העברית ולהיסטוריה של עם ישראל. הזמר והיוצר יונתן רזאל חידש את אחד משיריו לפני כחצי שנה כמחווה ליצירתו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' שבט תשפ"ב - 16:58 06/01/2022
גודל: א א א

יונתן רזאל מבצע את שירו של הפזמונאי והמשורר יורם טהרלב, 'חלקת אלוקים', שהלך היום (ה) לעולמו בגיל 84. הלוויתו תצא מחר מאולם מססקין בתל אביב בשעה 11:00. 

השיר הוקלט במסגרת "יעלה ויבוא", פרויקט מחווה לשירי יורם טהרלב מבית צאן ברזל מוזיקה.

מילים: יורם טהרלב לחן: נורית הירש עיבוד והפקה מוסיקלית: אייל מזיג|קליפ: הפקה ובימוי: נו מאנס לנד / No Man’s Land

שר התרבות חילי טרופר ספד לו וכתב: "הצטערתי לשמוע על לכתו של יורם טהרלב זכרו לברכה, משורר ופזמונאי שהשפיע עמוקות על התרבות הישראלית לאורך שנים. טהרלב היה מהמשוררים הבולטים והמובילים שידעה ישראל ויצירותיו הן מאבני היסוד של התרבות הישראלית. יצירותיו שיש בהן ביטוי לשורשים יהודיים עמוקים, לחיבור חזק לארץ ולמרכיבי הזהות הישראליים לצד שנינות והומור, מוכרים בכל בית ונטועים עמוק בליבם של המוני ישראלים. וימשיכו להיות נטועים גם אחרי מותו. אני מבקש להשתתף בצער המשפחה ושולח תנחומים למשפחתו ולחבריו הרבים. יהי זכרו ברוך".
מופע הצדעה לטהרלב אמור היה להיערך בעוד כשבוע בתיאטרון הבימה לרגל יום הולדתו ה-84 בהשתתפות מיטב האמנים וכן מקהלת הגבעטרון בהרכב מלא. בטקס היה עתיד לקבל אות גיבור תרבות על פועלו התרבותי ותרומתו לפס הקול של מדינת ישראל.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד