בע"ה ד' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סינגל בכורה עם מחווה לשולחן השבת - "כליל תפארת"

יוצר חרדי צעיר משיק סינגל ראשון שכולו מחווה לשולחן השבת - עמנואל שולמן - "כליל תפארת"

  • יח"צ
  • כ"ט שבט תש"פ - 18:51 24/02/2020
גודל: א א א

עמנואל שולמן (32) נשוי ואב ל-3, זמר ויוצר, משחרר סנונית ראשונה מאלבום בכורה הצפוי לצאת בקרוב.

עמנואל, טיפוס הר נופי מובהק, גדל על ענקי הזמר מרדכי בן דוד ואברהם פריד. משבגר, שאב השראה מוזיקלית מבית משפחת בנאי (אהוד ואביתר) והחל כותב למגירה מילים ומנגינות.

כאח למתופף וכיוצר מתחיל, החל להופיע באירועים משפחתיים ולשמש כחזן בבתי כנסת. התגובות לא איחרו לבוא, עמנואל החל מקליט את יצירותיו כשהוא פורט על גיטרה בלבד. לימים, כשהאזין ללחנים המוקלטים, הבין  שיש בידיו חומר מעניין ושונה והחליט לצאת לדרך מוזיקלית משלו.

תחילת הקריירה המוזיקלית של עמנואל מוקדשת כולה לכבודה של שבת המלכה. בשיר זה "כליל תפארת" שכולו עונג שבת אמיתי, הוא מבקש להסב את תשומת לב הציבור לרגעי הקסם סביב שולחן השבת ולזמן איכות משפחתי המייצר יום קדוש זה. למילים שודך לחן "גרובי" מרענן באווירה קלילה, שמחה ונינוחה שמאפיינת את יום השבת בעיניו של עמנואל.

הסגנון המיוחד של עמנואל, מורגש היטב בסינגל הבכורה ומציג טעימה מחומרים מרגשים, לחנים מקוריים ומוזיקה יהודית שמחה שמגשימה את עצמה באלבום ביכורים שבדרך.

מילים:

כליל תפארת בראשו נתת לו בראשו נתת לו, בעמדו לפניך על הר סיני בעמדו לפניך על הר סיני, ושני לוחות הברית הוריד בידו, שני לוחות אבנים הוריד בידו וכתוב בהם שמירת שבת וכך כתוב בתורתך. ושמרו בני ישראל את השבת, ושמרו בני ישראל את השבת לעשות את השבת לדורותם ברית עולם, ביני ובין בני ישראל, ביני ובין בני ישראל, אות היא לעולם אות היא לעולם אות היא לעולם. כי ששת ימים עשה ה' את השמים ואת הארץ, וביום השביעי וביום השביעי שבת וינפש. (מתוך תפילת שבת)

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד