בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רולי אזרחי חוזר לשיר: "מים רבים"

  • יח"צ
  • א' אלול תש"פ - 12:24 21/08/2020
גודל: א א א
בשורה טובה מגיעה מניו יורק: רולי אזרחי, מלחין ומפיק מוזיקלי, שכותב כבר שנים, עובר סופסוף לקדמת הבמה וחוזר לבצע את שיריו בעצמו.

רולי, ישראלי שחי בגלות כבר עשור וחצי, למגינת אוהביו בישראל, כתב והלחין את "מים רבים" עם מסר שמזכיר לכולנו את תשוקתנו למים כמייצגי חיים. "הרגשתי יום אחד את משמעות המילים, ומאד התחברתי לרעיון שמאחורי. המים הם התשוקה שלנו לחיות, אהבתנו לחיים היא מעבר לזו שיש בחוץ. בעולם היהודי יש ערך גדול יותר ותשוקה אמיתית לחיים. "ואיך אחת כזו עומדת איתנה כנגד מול כוח?" חושף רולי את המנגנון בליבו שבוחר את המילים ומייצר את השיר.

"השיר שלי נכתב במטרה לעורר תקווה אצל אנשים שעוברים תחת מים רבים, תחת קשיים, ניסיונות ופגעים ונשארים עומדים בזכות האהבה".

בחוץ כבר לה שקעה השמש

ובפנים נדלק לי האור

פנס שמאיר את הדרך

אליך לחזור


כמו אייל על אפיק של מים

כמו מדבר הצמא לגשמים

ושלמה שידע שבעתיים

כתב בשיר השירים

 

ש...

מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה

מים רבים לא יוכלו לכבות

מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה

מים רבים, מים רבים ...

 

את "מים רבים" כתב, עיבד, הלחין והפיק רולי עצמו והוקלט באולפן בו הוא מארח תדיר את כל אמני המוסיקה החסידית והיהודית בתפוח הגדול. המוטיבים בסינגל, כמו העיתוי - משתלבים הפעם זה בזה: בין מנגינה מרגשת ושופעת, לג'אז שפותח את השיר באנרגיה המעלה את הרוח: "אלול הוא זמן למחשבה והתבוננות עצמית, אני שר לנו שלא נשכח להכיר באהבה לזולת ולעצמנו שבוערת בנו, למרות השיטפונות שמציפים אותנו כל יום". אליבא דאזרחי ניתן לנצח עם האהבה כל שיטפון, וקושי.

כששנה מורכבת ומשונה, מפנה את עצמה לטובת שנה טובה בע"ה, הוא מבקש שנקבל על עצמנו לקראת השנה החדשה להימנע מהלקאה עצמית על מה שהיה וחלף, ונצפה עתיד מתוך אהבה שמנצחת, כמו המים שזורמים ומביאים התחדשות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד