בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נגינה מחשמלת, מכל הלב • וידאו

מאחורי האלבום החדש של הראל טל, עומד סיפור הנס שלו. ראיון וידאו עם הזמר והיוצר שמשמח מכל הלב

  • יהודה פרל
  • י"ב אלול תשע"ה - 18:51 27/08/2015
גודל: א א א
הראל טל (יהודה פרל) (יהודה פרל)
הראל טל (יהודה פרל) (יהודה פרל)

לפני זמן קצר השיק הזמר והיוצר הראל טל את אלבומו החדש 'נפשי בשאלתי' המרכיב לחנים חדשים על טקסים מהמקורות, פיוטים עתיקים ומילים שכתב בעצמו.

טל הקים להקה המשמחת חתנים וכלות בחתונות ולפני קרוב לעשור הוא הוציא את אלבומו הראשון "אלבום חאפר אבל מכל הלב". מאז הוא החליט להתמקצע ולהשקיע באיכות. "באלבום החדש השתדלנו לתת את כל הלב יחד עם איכות ומקצועיות".

מאחורי אחד השירים באלבום, 'רחמיך רבים ה'', עומד סיפור נס שחווה טל. לפני כשנתיים, השתתף טל בחתונה של חברו בבאר שבע והנחה את החופה. "בין הברכה השישית לשביעית, פתאום התחשמלתי. התחשמלות מאוד-מאוד חזקה". שש דקות שכב טל ללא דופק ולמעלה מחצי שעה ניסו פראמדיקים של מד"א לבצע בו פעולות החייאה.

הפראמדיקים כבר חשבו שמדובר במקרה אבוד, אך ברוך ה', בשלב מסוים חזר הדופק לטל ולאחר יום וחצי בטיפול נמרץ הוא התעורר. אשתו, ששמעה על האירוע כשהייתה בצפון, נסעה לבאר שבע כאשר איש לא ידוע מה יעלה בגורל בעלה. בדרכה, נזכרה בשיר שהלחין בעלה על המילים מתהילים "רחמיך רבים ה'", והחלה לשיר את הפסוק פעם אחר פעם. באלבום, החליט טל להקדיש את השיר הזה לאשתו.

"רוח ה' מתחילה לשרות בעניין של המוזיקה", אומר טל. "אור חדש על ציון תאיר ושם נשיר שיר חדש. היו תמיד שירים של יהודים אבל לא היתה כל כך יצירה מקורית. היום יש כמויות של אנשים שמלחינים, כל אחד אמן לפי הגוון שלו והמיוחדות שלו. מרגישים שקורה משהו באוויר. אני בטוח ומקווה שלאט-לאט זה רק ילך ויגבר, שהקב"ה ישרה שכינתו בתוכנו".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון