בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מעבודת ה'"

מרדכי ברוצקי בביצוע של ניגון הדבקות לשבת - אחד מעשרת הניגונים המכוונים של אדמו"ר הזקן. "זה אחריות מאוד גדולה לקחת ניגון של האלתר רב'ה ולעשות בו שימוש"

  • אברהם שפירא
  • י"ח אלול תשע"ה - 22:03 02/09/2015
גודל: א א א
ניגון דבקות לתפילת שבת (צילום מסך מתוך הקליפ)
ניגון דבקות לתפילת שבת (צילום מסך מתוך הקליפ)

מרדכי ברוצקי (54) נולד במוסקבה וחזר בתשובה בגיל 26. הוא בעל תואר שני במוזיקה ובאמצע לימודי דוקטורט באוניסרסיטת בר אילן. כעת, הפיק ברוצקי את "ניגון הדבקות לשבת" של האדמו"ר הזקן, בעל התניא - בקליפ.

בשנת ה'תש"ס ייסד ברוצקי מרכז ללימוד נגינה יהודי בשם 'היכל הנגינה' והוא מרצה בתחום המוזיקה היהודית. בנוסף, מלמד ברוצקי ילדים בתחום המוזיקה. בתלמוד תורה ברחובות הכניס ברוצקי כחלק משיעורי החובה לימודי נגינה והוא רואה בהם ערך עצום.

"מוזיקה היא חלק בלתי נפרד בעבודת ה' ובחסידות" אומר ברוצקי בשיחה עם הקול היהודי. "כדי לגדל אדם בריא בנפש הוא חייב לספוג את הקדושה של הניגונים. אחד הסודות שגילה המגיד ממזריעטש לאדמו"ר הזקן הוא שבכדי לגלות בעולם את חסידות חב"ד צריכים להשתמש בנגינה וכך נכנס עולם המנגינה לחסידות".

"אדמו"ר הזקן השתמש במוזיקה עם החוש המפותח שלו בכדי לקרב אנשים לתורה ולחסידות. כידוע, חיבר אדמו"ר הזקן עשרה ניגונים "מכוונים" שהצלילים בהם הם שיקוף של חוויה רוחנית עמוקה של עולם האצילות, שם שואלים האם העולם קיים ולא האם ה' קיים" מסביר ברוצקי. "מהמפורסמים בניגונים האלה הוא הניגון "אלי אתה" והניגון "ארבע בבות" שבחודש אלול מותר לשיר אותו על אף שבכל השנה לא שרים את הניגון סתם ככה".

"הניגון בקליפ הוא אחד מעשרת הניגונים אך הוא פחות מפורסם גם בחב"ד ובכלל בציבור. כל האדמו"רים שרו את הניגון הזה בדבקות ושלבו אותם בתפילת שבת ובימי חול. הניגון נקרא 'ניגון דבקות לשבת' מכיוון שאצל הצדיק גם תפילות החול נקראות בבחינת שבת".

"לניגון ישנן מספר גרסאות. לפני שאני מקליט ניגון אני עושה חקר על הניגון, משווה גרסאות ובוחר גרסה או שאני משלב בין הגרסאות. זה אחריות מאוד גדולה לקחת ניגון של האלתר רב'ה ולעשות בו שימוש" מסכם ברוצקי.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד