בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אדווה, מפחיד לשחק רולטה רוסית...

  • סוזי דים
  • ט' אלול תשע"ט - 09:01 09/09/2019
גודל: א א א
סוזי דים
סוזי דים סוזי דים היא דוברת מטות הערים למען ארץ ישראל
אדווה, מפחיד אותנו לשחק רולטה רוסית...
ומה הפתרון? פרישה. שלך.
אסביר: באתר “uzit” אפשר לראות ריכוז של כל הסקרים. רואים בעיניים, שהפער (בלי ליברמן) בין גוש הימין לגוש שמאל הוא כ-2 מנדטים בלבד -  ואילו ו”עוצמה” חזקה בשטח, מחזיקה כ-3%-2% מהקולות.
המסקנה: אם “עוצמה” תמשיך לרוץ,  השמאל עלול לקחת.
מה עושים?? איתמר בן-גביר,  יהודי עם מסירות-נפש, באמת ובתמים סבור,  שמה שמוטל עליו הוא - לנסות להשיג עוד 10,000 קולות, בתקווה ותפילה, שכך יצליח להביא סוף טוב לטרגדיה.
שונה המצב אצל ד”ר אדווה ביטון, תושבת היישוב יקיר ואם שכולה לאדל ביטון הי”ד. כי לעומת איתמר ולעומת רובנו, אדווה היא סטטיסטקאית בהשכלתה. היא, לכן, יודעת היטב, שיש הסתברות (סיכוי) לא-אפס ש”עוצמה” תגרום לשמאל לעלות לשלטון.
ואולי יש, גם, הסתברות לא-אפס ש”עוצמה” תיכנס לכנסת?? בוודאי.  אבל אסור לשחק רולטה רוסית על עתיד ארץ ישראל. ומפלגה קטנה שנושקת לאחוז החסימה, ובכל זאת ממשיכה לרוץ - זה בדיוק רולטה רוסית.
הרי, אותם 2-3-4 מנדטים שא-ו-ל-י יכניסו את “עוצמה” לכנסת -  וא-ו-ל-י מצד שני ייזרקו לפח בגלל אחוז החסימה המקולל, הם בדיוק המנדטים הנדרשים, כדי שהימין יקבל 60+ מנדטים בלי ליברמן.
לכן מה שאדווה חייבת לעשות, חייבת, הוא לפרוש מייד - ולהסביר לציבור, שהבנתה בסטטיסטיקה – היא זו גורמת לה לפרוש.  כי כמרצה לסטטיסטיקה, מי כמוה יודעת ומבינה, שכל מפלגות הימין חייבות להיות הרבה הרבה מעל אחוז החסימה, כדי להוריד לאפס, הפעם, את מספר הקולות המבוזבזים. ואת מספר האוטובוסים המתפוצצים.
אם איתמר בן-גביר יראה שאדווה וויתרה, איתמר יבין את שיקוליה של אוודה ואת כנותה, ויוותר, הפעם, גם הוא. וצריך יהיה להודות לו, כי איתמר “שווה” 2 – 4 מנדטים, תופעה נדירה, כמעט שאין בלתו בנוף הפוליטי הישראלי.
כשאיתמר יעשה כן, “המנדטים של איתמר” יעברו למפלגות הפחות ימניות אבל יותר בטוחות, וכך –  לא נתעורר לאוטובוסים מתפוצצים. בזכות איתמר ובזכות ד”ר אדווה ביטון.
יש ל”עוצמה” ייעוץ סטטיסטי כמובן. אבל עורכי הסקרים אינם אנשי ימין.  מינה צמח ודומיה לא אומרים לאיתמר בן-גביר את האמת הגרעינית, כי מינה צמח ודומיה לא יקטעו את מטה לחמם. זה רק טבעי. לכן, זה תפקיד ציבור מצביעי הימין – התפקיד של כולנו! מי שמכיר את אדווה, ישירות או בעקיפין, חייב למען עתיד ילדיו, להרים אליה טלפון ופשוט לבקש.  במיוחד אם בעבר הוא כן הצביע בגאון לעוצמה, ועשוי לעשות זאת גם בעתיד.
אני כבר ביקשתי.
סוזי דים היא דוברת מטות ערים ובעלת תואר ב.א. לסטטיסטיקה
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד