בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוש הימין מעניין את הסבא שלי

הבחירה שלנו היא לא בין טוב לרע אלא בין רע להרבה יותר רע. עם כל הספינים והמגרעות "גוש הימין" עדיין מסמל את הניצוץ היהודי ורוח ישראל סבא

  • אלחנן גרונר
  • ו' אדר תש"פ - 08:37 02/03/2020
גודל: א א א
אלחנן גרונר
אלחנן גרונר

עשר שנים ויותר שאני עסוק בעיקר בלהצביע על הבעיות הקיימות פה במדינת ישראל, מתוך הבנה שאם לא מזהים את הבעיה מאוד קשה להגיע לפתרון.

אנחנו לא חוסכים בקול היהודי ביקורת גם מה"ימין". שר המשפטים מהליכוד חי עם בן זוג, בנט תמך בעינוי נערים, הרב רפי פרץ רקד עם המגרשים, דרעי הביא עלינו את אוסלו, ביהדות התורה בילו בים המלח במקום להציל את ארץ ישראל ועל ביבי והספינים שלו אין מה לדבר. הוא בעד מדינה פלסטינית ואפשר במשך שעות לדבר על בעיותיו.

אבל כאשר מסתכלים בכל זאת במקרו על מה שמתרחש בבחירות הללו קשה שלא לראות את המאבק בין צד שנוטה לזהות יהודית - צד שזוכר את רוח ישראל סבא, צד שאוהב את ארץ ישראל ותורת ישראל, גם אם זה מתבטא "רק" בסלפי הנחת תפילין בתגובה לביטול דוכן ברכבת.

לבין צד שבז לכל אלו, נשען על אויבי ישראל, מכריז מלחמה על כל הקדוש לנו החל מהרס השבת, פירוק המשפחה וכמובן החרבת ההתיישבות ומסירת שיחי ארץ ישראל לאויב צמא דם.

נכון, ביבי הוא לא גדול הדור, וגוש הימין הנ"ל כולל המון מרכיבים שהם נגד התורה ופוגעים בשלמות העם והארץ.

נכון, ברור לי שגם אם נצליח ותקום ממשלה המכונה ממשלת ימין, דקה אחרי הרכבתה כבר נהיה מולה בשיא המאבקים, ובמאבקים קשים. 

ועדיין, בבחירה בין רע להרבה יותר רע, אני מעדיף לבחור ברע.

אם הבחירה היא בין בתים בודדים שצה"ל יחריב לעשרת אלפים יהודים מגורשים, או בין כמה נרצחים בשנה לאוטובוסים מתפוצצים בערים, לי לפחות התשובה ברורה.

נכון שיש פה סכנות רבות. איש לא יודע מה התוצאות יהיו ולאן יובילו. אולי אתחרט על הפתק שאשלשל בקלפי (אגב לא יודע עדיין מה הוא יהיה). זוהי פוליטיקה צינית ומלוכלכת ומדינת ישראל בה הכל יכול לקרות. 

בדיוק בגלל זה, שניה אחרי שנסיים עם "הסור מרע" על ידי הצבעה ל"גוש הימין", נצטרך לעבוד קשה ב"עשה טוב" - העמדת אלטרנטיבות וקידום שלטון יהודי בארץ ישראל - בתקשורת, במשפט, בחינוך, בביטחון, ולהתרכז בהבאת משיח בן דוד - מנהיג שבו כל עם ישראל יבחר בעזרת ה'.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד