בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דובר צה"ל חושב שהציבור מטומטם

הודעת דובר צה"ל על האירוע החמור בגבול עזה מביישת מבזה ומדאיגה, לא פחות מהאירוע עצמו. כדאי שנתעורר לפני שנשלם בדם יקר

  • אלחנן גרונר
  • ל' תשרי תשע"ט - 13:07 09/10/2018
גודל: א א א
אלחנן גרונר
אלחנן גרונר

אלפי פורעים ערבים פגעו אמש בגדר הגבול באזור זיקים בצפון רצועת עזה, חלקם חתכו את הגדרות וחדרו את הגבול, ואחד מהם אף הצית עמדה צבאית. לא אירוע מאוד חריג בשבועות האחרונים, אך התיעוד שהופץ בקול היהודי תוך דקות מרגע האירוע, ופורסם בידי כלי תקשורת רבים נוספים, כמו גם סרטונים נוספים מהמקום, גרמו לביקורת חריפה יותר על תפקוד צה"ל באירוע, או ליתר דיוק חוסר התפקוד.

אחד מנושאי הביקורות היה העובדה שדובר צה"ל לא טורח להוציא הודעות לתקשורת על האירועים.

אלא שהבוקר החליטו בדובר צה"ל כי ניתן לגמד את האירועים, וזאת על ידי גיבובי מילים שונים ומניפולציות שכאשר מתבוננים בהם רגע אחד לא נותר אלא להתבייש בכך שהן נכתבו בידי אלו הממומנים מכספי המיסים שלנו.

ראשית בוחרים בצבא לכנות התקפות טרור אלימות שכללו אבנים, בקבוקי תבערה, צמיגים אך גם מטעני חבלה ורימונים, כ"הפרות סדר", כביכול מדובר בחסימת כביש בתל אביב בידי ארגוני הנכים. 

"בהפרות הסדר האלימות שהתקיימו אתמול בסמוך לגדר המערכת בחלקה הצפוני של רצועת עזה השתתפו אלפי מתפרעים", דיווחו בדובר צה"ל. "במהלך הפרת הסדר הסבו המתפרעים נזק לגדר הביטחון הישנה, שנמצאת בשטח הפלסטיני והציתו אותה (לא הייתה חדירה לשטח ישראל או פגיעה בתשתית ביטחונית פעילה באירוע זה)", נכתב בהודעה בכדי שאלו המסתפקים בתחילתה יסברו כי הטעו אותם כלי התקשורת שפרסמו את האירוע.

"המתפרעים השליכו מטענים ורימוני רסס, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר לוחמי צה״ל", ציינו בדובר צה"ל את שהתרחש ב"הפרת סדר" זו.

וכאן עולים שלב בדו"צ ומנסים להפוך הצתת עמדה תוך חדירת הגבול לאירוע שולי, בכך שהם מציינים כי "אחד המתפרעים חצה לשטח ישראל לזמן קצר, הצית באמצעות בקבוק תבערה עמדה צבאית נטושה הסמוכה לגדר, העמדה הוצתה וכבתה מיד. אין נפגעים ונגרם נזק לרשת הסוואה בלבד". 

אז הכל בסדר. העמדה הרי כבתה, מה אתם עושים עניין מנזק קל לרשת הסוואה. 

ההצתה והחדירה אמש בזיקים (צילום מסך פייסבוק):

ואם לא די בכך, את החדירה והמחדל הביטחוני החמור הפכו בדובר צה"ל להצלחה שכן ציינו ש"במהלך הפרת הסדר האלימה פעלו הלוחמים למניעה של חדירה רחבה לשטח הארץ".

הבנתם? האירוע אתמול הוא בכלל הצלחה אדירה של הצבא. הרי נמנעה חדירה המונית. לפי היגיון זה כל מחדל יכול להפוך להצלחה בכך שלא התרחש מחדל גדול יותר. הרי בזכות המהנדסים שבנו את אולמי ורסאי, לא קרס כל הבניין אלא "רק" חלקו. תדמיינו רגע אם במקום 23 הרוגים היו מספר כפול חלילה? יסבירו לנו בצה"ל. הרי זו ממש הצלחה. 

אם לא די בכך מדגישים בדובר צה"ל כי "מדיניות הפעלת הכוח למול פגיעה בתשתיות ביטחוניות וחדירה לשטח ישראל ברורה וממומשת באופן יום יומי בחודשים האחרונים". ובכן המדיניות אכן ברורה לכל מי שעוקב אחרי כלי התקשורת הערבים, והיא איפוק מקסימלי מול המחבלים, שמצליחים יום יום לחדור את הגדר, לפגוע בה, וליידות מאות רימונים ומטענים על החיילים שהפכו מזמן לברווזים במטווח.

דובר צה"ל מדגיש עוד בלי להתבייש כי האירוע זוהה מתחילתו:"האירוע נשלט בתצפית ובאש מתחילתו ועד סופו ובשום שלב לא יצא משליטה". לשפשף עיניים ולא להאמין - חדירת הגבול והצתת עמדה בידי מחבלים היא דבר המקובל על צה"ל באופן מחושב "שלא יצא משליטה"!.

בצה"ל אמרו כי "הלוחמים פגעו בעשרות מתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות וירי לעבר הפורעים בהתאם להוראות הפתיחה באש", וכי "כוחות צה״ל ימשיכו לפעול להבטחת ביטחון תושבי האזור, למול ניסיונות טרור שונים, כפי שעושים כל העת".

אז צר לי לבשר את מה שברור לרבים כל כך מאזרחי ישראל, אם צה"ל ימשיך לפעול "להבטחת ביטחון תושבי האזור כפי שעושים כל העת", חיי האזרחים והלוחמים בסכנה הולכת וגדלה. כדאי מאוד שנתעורר לפני שנשלם בדם נוסף.

רוצים לקרוא עוד על "שיקולי המערכת" של דובר צה"ל בנוגע לפרסום אירועי טרור? הירשמו עכשיו לקבלת סיפורי "מאחורי הקלעים" של הקול היהודי, ותקבלו כבר עכשיו הישר לתיבת הדוא"ל האישית שלכם סיפורים נוספים באותו נושא. לחץ כאן>>

תגובות (14) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון