בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דע את האויב | צעד ראשון

  • נתנאל בלייכר
  • ג' כסלו תשפ"ד - 18:27 16/11/2023
גודל: א א א
נתנאל בלייכר
נתנאל בלייכר

כידוע לכל איש צבא, בסיס למלחמה, מודיעין ולכל מערכה צבאית הוא לדעת כמה שיותר על האויב. צבא, חזק ככל שיהיה, שיכשל בהבנת האויב ובשאיפותיו – יפסיד בסופו של דבר בקרב.

בעקבות "מלחמת שמחת תורה", והצורך הקיומי של עם ישראל בהבנה מעמיקה של התודעה של האויב הערבי ומה באמת מניע אותו, אתחיל בעזרת השם, בכתיבת טור שיעסוק בנושא הזה. 

בעיתון הירדני אל-ר'ד פורסם היום (רביעי), בשער העיתון מאמר שכותרתו "מה אחרי ישראל?". במקום להשתמש ברטוריקה של ישראל ובעלות בריתה ולהשיב על השאלה "מה יהיה אחרי חמאס בעזה?", שאלה שבעזרת השם צפויה להיות רלוונטית מאד בעתיד הקרוב, קורא העיתון לעולם לשאול "מה יהיה אחרי ישראל?", קרי: אחרי שישראל תחוסל חלילה. שכן, לתקוות כותב המאמר ישראל עומדת להפסיד במלחמה ולחדול מלהתקיים.

הכתב מסביר את הסיבה שלדעתו, למרות היתרונות הצבאיים והאיכותיים של צה"ל מבחינה טכנולוגית ומבחינות נוספות, הוא עדיין סובר שישראל היא זאת שתפסיד.

וכך הוא כותב: "ישראל הורגת את הלוחם (בעזה) ולא את העניין. ההתנגדות הפלסטינית תישאר שורשית אצל העם הפלסטיני כל עוד יש כיבוש שמטמא את אדמתו".

את העיקרון הזה, שהוא נחלת הציבור הערבי, ישנם יהודים שלא מבינים. גם בצמרת מערכת הביטחון הישראלית ישנם רבים מדי שמפספסים את הנקודה הזו ולא מבינים שחיסול של הנהגת חמאס או הנהגת ארגון טרור אחר לא פותר שום בעיה, שכן מיד לאחר מכן הוואקום מתמלא במחבל אחר. 

גם אם ישראל תחסל את כל מחבלי חמאס עד האחרון שבהם – ארגון חמאס (או בכל שם שיקרא) יצמח מחדש מקרב הגברים, הנשים והילדים שיבואו במקומם. מי שהיום ישראל רואה בו חף מפשע יהיה בוודאות המחבל של מחר.

הסיבה לכך היא שחמאס היא תנועה אידיאולוגית שצמחה מלמטה, מהעם. בישראל ישנם רבים שטרם מבינים שמולנו לא ניצבים רק ארגון של רוצחים אכזריים וחסרי כל צלם אנוש אלא בעם שלם כזה. כמו שנכתב לפני אלפי שנים על ישמעאל, "פרא אדם", או כפי ששגור בפי רבים מאז 7.10.23: "הילדים שריחמנו עליהם ב-2014 – הם אלו שטבחו בנו ב-2023".

במערכת הביטחון, שסורסה במשך שנים רבות בידי גופים אנטישמים מהעולם ובידי גופים פוסט-ציונים ופוסט-יהודים מקרב עמנו, עדיין שבויים בתוך הקונספציה לפיה כולם בחזקת חפים מפשע עד שהם מוכיחים אחרת. לפי שיטה זו אנו נלחמים רק מול אחוז קטן ורצחני של רוצחים, אחוז אותו ניתן למגר במלחמות ומבצעים קטנים ובכך כביכול לסיים את העניין ולהישאר "הצבא הכי מוסרי בעולם". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חשף את העובדה שגם הוא עדיין שבוי באותו קונספציה כשאמר בתחילת המלחמה כי יש "להוריד את האיום הביטחוני של חמאס". 

הכתב הירדני, מבין שזאת הסיבה שבגללה ישראל תפסיד, שכן ישראל לא מבינה שיש כאן מלחמה של דת האיסלאם נגד ישראל, חמאס הוא כרגע הוא חוד החנית של מלחמה, ברגע שהוא יחוסל תמצא חנית אחרת שתושלך לעברנו. 

הכתב הירדני יודע את מה שהרצי הלוי, גלנט ונתניהו עוד לא הפנימו – המלחמה הערבית ב"כיבוש" היא דבר שזורם בדם אצל כל "פלסטיני", ואם נהרוג את מוחמד דף או יחיא סינוואר יקומו מחבלים אחרים תחתיהם. 

מתחילת המלחמה עסוקים בישראל בסגירת חשבונות עם מחבלים ספציפיים שהשתתפו בטבח, תוך הנחה שכל השאר הם בחזקת חפים מפשע. זאת הסיבה שבעולם הערבי רגועים ובטוחים כי ישראל לא תנצח את המלחמה, גם אם תהרוג עשרות אלפי מחבלים בעזה. 

באופן אישי, חוסר ההבנה בתודעת האויב הערבי מזכיר לי את הסיפור על הנאצי מחווארה. מדובר בערבי שנעצר לאחר שפרסם פרסומת לפיצריה שלו עם תמונה של חטופה, תוך שהוא לועג לאותה קשישה יהודיה שבתמונה. בטח שמעתם. אולם, אתם כנראה לא יודעים שלאחרונה התקיים לערבי דיון על הארכת מעצרו בגין הסתה, וסנגורו טען בפשטות: "אין בפרסום משום הסתה כי הציבור הפלסטיני ביהודה ושומרון ממילא מוסת". כבוד השופט, איך אתה לא יודע?

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד