בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האיש עם המריצה

פעם אחת היה במדינת היהודים איש אחד, איש רע. עלילותיו להרע עוד יסופרו בדברי הימים ובשורות אלה נספר על פרק אחד, קצר ואפל מאד שכולו רוע, שנאה והסתה.

  • בעז שפירא
  • כ"א אייר תשפ"א - 11:03 03/05/2021
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

פעם אחת היה במדינת היהודים איש אחד, איש רע. עלילותיו להרע עוד יסופרו בדברי הימים ובשורות אלה נספר על פרק אחד, קצר ואפל מאד שכולו רוע, שנאה והסתה.

אותו האיש הצליח להתברג אל בית המחוקקים ואף כיהן בתפקידי ממשל, חלקם בכירים. מאחר שלא הצליח להצטייד בהישגים פוליטיים וביצועיים הלך ופחת מספר התומכים בו, עד אשר נשקפה סכנה להמשך חברותו בבית המחוקקים.

טיכס הרשע הזה עצה בינו לבין עצמו כיצד יוכל למנוע הרעה המתרגשת עליו. מזה כמה שנים שהילכו שמועות רבות  על כך שהאיש אינו ישר, צבר הון בדרכים עקלקלות, יצר קשרים מפוקפקים עם אילי הון בעולם כולו ואף שלח ידו במעל, לא פעם אחת.

חלק מהדברים אף פורסמו ואף זכו לתהודה. מכאן שהאיש הזה ראה חשיבות מרובה בשימור, ולו חלקי, של מעמדו הציבורי וחברותו בבית המחוקקים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

כך קרה שלפתע, כמעט משום מקום, מצא האיש הרע פתרון לכל מצוקותיו. ההברקה שעלתה במוחו הייתה להיות המוביל בשנאת החרדים, הדתיים והדת. כך, חשב וחישב לעצמו האיש הרע, יוכל לתעל אנשים רבים, רובם תמימים, שטופי מוחות ונבערים מדעת על מנת שיהפכו לאוהדיו הנרצעים, יצביעו עבורו בבחירות לגוף המחוקק ובכך ישמרו את מעמדו הציבורי ואף את כוחו.

המשימה לא הייתה קשה מדי וכמעיין המתגבר פרצו מהאיש הרע הזה דברי בלע והסתה, כינויי גנאי וביטויי שנאה, לעז רע ולשון הרע, רובם בהכללה גסה – נגד ציבור גדול ויקר, נגד לומדי תורה, נגד ישיבות המשמרות את היהדות זה אלפי שנות דור.

האיש הרע רמס ברגל גסה כל חלקה טובה, כל ערך, כל מסורת, כל רב וקהילה. ככה זה כשאתה איש רע. בלי מאמץ מיוחד הצליח להיות המוביל במסע ההסתה, מנגח ומתקלס בתורה ובהלכה. תחת רגליו הדורסניות הייתה השבת למשיסה, כל דבר טריפה הוכשר וכל דבר כשר היה לטריפה. בצד דברי המריבה התנהל לו בעוז ובהתמדה המסע להמלכת האיש הרע.

מי שעקב במשך חודשים ארוכים אחרי מעללי האיש הרע ראה לחרדתו כיצד מצליחה לה המזימה. את ריקא יאיר לפיד עקף בקלילות כשלעומתו היה הריקא ליונה תמימה. ראיונות רבים, סרטי תעמולה, השחרת חרדים ודברי עלילה - כל אלה התווספו כשמן למדורה, מדורה אותה הדליק וטיפח האיש הרע. סרטי התעמולה באשר הם ואלה בלעז בפרט שמשוהו כקרדום לבניית המקפצה אל השררה ותוך שהוא מלבה את אש השנאה הלך והחריף את הטון , האיש הרע.

לפני זמן לא רב התראיין האיש הרע בתכנית שכולה טעם רע. שם בצחוק השמור לרשעים העז לומר את דברי הבלע הבאים :" את החרדים.....(ואת ביבי)......אתם יכולים להכניס למריצה ולזרוק אותם למזבלה". אינני בטוח שהציטוט מדויק לגמרי אך כדברים האלה אמר גם אמר האיש הרע, אגב, יש לציין, בעודו מחייך חיוך נורא, של זלזול ומשטמה.

כיום, לאחר האסון הכבד  בו נלקחו מאתנו יהודים יקרים, כולם קדושה, לא יכול הייתי שלא להיזכר באיש הרע, ובמריצה.....

מי ייתן ויסור מאתנו הרוע, נתפלל שאהבת חינם תשרה על כולנו ובכולנו. נוקיע מניה וביה כל ניסיון של פירוד והסתה. רק אהבת ישראל תתקיים בין יהודים.

ואולי אפילו האיש הרע יעשה תשובה.   

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד