בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם ראשי הימין ישנים?

הרגע הקריטי של סגירת הרשימות קרב ובימין מדשדשים ומתנדנדים. האם ראשי הימין באמת ישנים?

  • סוזי דים
  • י"ד אדר תשע"ט - 09:51 19/02/2019
גודל: א א א
סוזי דים
סוזי דים סוזי דים היא דוברת מטות הערים למען ארץ ישראל

ביום חמישי סוגרים את הרשימות לכנסת, מלאכת האיחוד עדיין בחיתוליה. נציין, כי מלאכת האיחיד היתה אמורה להסתיים לפני כשבוע, כדי לאפשר לסקרים של אחרי-האיחוד להתפרסם ולהיבדק.
 
השערוריה המדהימה ביותר, בעיניי, זוהי פרשת מפלגת זהות של משה פייגלין. המפלגה בדרך כלל רחוק מתחת אחוז החסימה, אך לפעמים מעל. כלומר – יש למפלגה מצביעים רבים  – אך היא מתנדנדת.
לפחות אחוז אחד מסך הבוחרים במדינת ישראל עלול ללכת לאיבוד מבחינת הימין, אם כך, ואולי הרבה יותר.

האם הבעיה הזו, גם אם טרם נפתרה, נמצאת בטיפול, לכל הפחות?

חוששתני שלא: מהי המפלגה המתבקשת שמתאימה לפתור את בעיית אותם 1% מאוכלוסיית המדינה שיצביעו זהות? מפלגת הימין החדש של בנט ושקד. האם היא הבטיחה לטפל בבעיה הדחופה? כן. איילת שקד הבטיחה זאת לתושבי היישוב אפרת, שהתעניינו ברוב חכמתם.
 
האם בפועל נעשה משהו כדי ליצור בלוק טכני בין הימין החדש לבין זהות? לא ככל הידוע לי. והזמן עובר...אחוז אחד מן הקולות, כלומר לפחות מנדט אחד שהיה יכול להכריע בין שלטון ימין לשלטון שמאל, נוזל-חומק דרך שעון החול....
 
לכן, כאן המקום לקרוא לבנט, פייגלין ושקד (לפי סדר א”ב), לעמול לילה ויום לפתרון הבעיה.  בנט ושקד צריכים להרים את הטלפון המתבקש, ואילו משה פייגלין צריך להבין שבכל הכבוד לקנאביס, ציבור הבוחרים שלו וציבור הפעילים שלו, כמו גם  הלב שלו והמצפון שלו, מצפים ממנו להתנהג כחלק מגוש הימין.
 
למותר לציין, שעוצמה של ברוך מרזל ויחד של אלי ישי חייבים ליצור בלוק טכני עוד היום עם הרב פרץ/סמוטריץ. הדבר נחוץ עוד היום, כדי לנטר את הסקרים שאחרי האיחוד, עוד לפני יום חמישי הקובע. מה המצב באשר לעניין הזה? לא ברור.  נשמע רע. הרי המו”מ חייב להסתיים ממש תוך יום, יום-וחצי, אם רוצים לראות את הסקרים שאחרי, עוד לפני יום הדין (יום חמישי).
 
כמו כן, מתקבל הרושם שליברמן וכחלון, שהם מפלגות מרכז עם נטייה לימין, לא לגמרי על זה. שניהם עלולים להיות תחת אחוז החסימה, שניהם יכולים להיכנס לבלוק טכני זה עם זה אבל תכלס האם זה קורה?? לא ככל הידוע.
 
כן, גם למפלגת גשר של אורלי לוי יש בעיה, אבל זאת לא הבעיה של הימין. מפלגה זו אינה מפלגת ימין בשום צורה.
 
לסיכום, מקצוע הסטטיסיטיקה הוא האח הקטן של מקצוע המתמטיקה. אוי ואבוי אם מנהיגינו יתעלמו מן  הכתובת על הקיר בגלל סירוב לאפשר לזרקור הסטטיסטי להאיר את הקיר. אנחנו במאה ה-21!! וכאמור – יום חמישי בפתח, ורצוי להתאחד כמה ימים לפני כן ולא ביום האחרון.  אם לא – אוסלו2 עלול להכות בנו, היכונו לפיצוצי האוטובוסים או מכה אחרת.
 
מנהיגי הימין חייבים להבין שהם פוליטיקאים היום, אך הם נכנסים, לשבט או לחסד, לספרי ההיסטוריה של עם ישראל – מחר.  לכן, מנהיגים: חישבו על עם ישראל, ותראו בבירור, שהגיע הזמן להתעורר ולעשות מעשה. הגיע הזמן לבלוקים טכניים בכל רחבי הימין.  מייד.
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד