בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההרוגה עליך, חבוקה ודבוקה בך

השתדלות בטחונית יעילה רק יחד עם מצב תודעתי נכון – ותודעה של אמונה המחוברת באמת לשורשה מייתרת כמעט לחלוטין את הצורך בהפעלת כח // דעה

  • מנחם בן שחר
  • כ"ו אדר ב תשפ"ב - 23:03 29/03/2022
גודל: א א א
מנחם בן שחר
מנחם בן שחר

כמו בכל הדורות יש רק פתרון אחד למצבי מצוקה אליהם נקלע עם ישראל – לשוב באופן ציבורי אליו יתברך. והוא בחסדיו, רק הוא,  יודע לגאול אותנו. השתדלות בטחונית יעילה רק יחד עם מצב תודעתי נכון – ותודעה של אמונה המחוברת באמת לשורשה מייתרת כמעט לחלוטין את הצורך בהפעלת כח.

שידענו מראש? זה ברור. כולם ידעו וכולם אומרים זאת בימים אלו.

שחייבים להתעורר? פשיטא. כולם יודעים ואומרים כנ"ל. וכן, גם לבקש נשק. אוקיי.

אבל בעוד הלב היהודי שותת אצל כולנו חשוב לזכור. איננו אורחים פה בארץ אך גם איננו בעלי הבית. השנה היא שנת שמיטה, עלינו לשמוט את הארץ, להניח לה, לעזוב, על מנת להיזכר. יש בעל הבית אחד ויחיד על ארץ ישראל. השם יתברך, אלוקי ישראל – הוא הגורם האסטרטגי המשמעותי ביותר במזרח התיכון ובעולם כולו, ולהיות ימין חזק חזק בלי להתחשב בו באופן ריאלי – זה מגוחך ונועד לכישלונות נוספים.

הענין הוא שמול השי"ת אין קיצורי דרך, אין שיטות עבודה חדשניות, אין השפעה ליחצנות, לחצים או דעת קהל. ה' יתברך אוהב את עמו ישראל, הביא אותנו חזרה לארצו לאחר דורות גלות ארוכה. כעת הננו זוכים להיות בהיכלו של מלך ועלינו לנהוג כבניו היקרים.

כיצד נוהגים בני מלך? בקדושה, בטהרה, בעדינות, באדיבות זה לזה. מכבדים את דברו, מוקירים את נחלתו. לא עוזבים את האמונה, אפילו לרגע אחד. כל התקרבות שלנו אל האמונה, כל צעד קטן להיותנו יותר יהודים בהיבט האישי הפרטי, אבל גם בהיבט הציבורי – הרי הם הדבר היחיד שיכול להרגיע את השטח.

התלהמות כוחנית לא מתאימה ולא נדרשת לנו. אלא יישוב הדעת ומוחין. להיזכר ולהזכיר: מה אנו, מה חיינו, עד כמה תלויים אנו בעזרתו וחסדו יתברך, עד כמה כל מה שזכה עם ישראל בדורות האחרונים לא היה בכוחו העצמאי אלא בחסד השי"ת. עד כמה מי שנשען על תבונתו ואומץ ידו מסוגל להגיע לשפל נורא כפי שעיננו רואות.

רק הפנמה אמיתית ושקטה של ערך ישראל, ערכה של ארץ ישראל, ערכה של נשמה יהודית, רק הפנמה זו תתן לעם ישראל יישוב הדעת, ויכולת לייצר שקט בטחוני. בניגוד לשב"כ, ה אלוקי ישראל יכול באמת לייצר כאן שקט, רק צריך לפנות אליו בכנות. באישי ובציבורי. לשים את זה בכותרת.

עם ישראל נועד להפיץ אמונה בעולם, לא לשבת בשקט במדינה דמוקרטית. עם ישראל נועד לרשת את ארץ ישראל כולה ולכונן בה מלכות ישראל, ממלכת כהנים וגוי קדוש. החברה הישראלית תגיע בהמשך לאמונה רגועה, לתורה ויראת שמיים ציבורית. לבנין בית המקדש, ולחזרת הנבואה לעם ישראל. מי שלא נח לו במילים משיחיות, שילמד ויעמיק לראות עד כמה זה נינוח ומרגיע. מי שלא מאמין כי המציאות הולכת לשם - שיקרא שוב את נבואות הנחמה וייזכר כי ''דבר אחד מדבריך אחור לא ישוב ריקם, כי בשם קדשך נשבעת לו שלא יכבה נרו לעולם ועד...''

ואיך זה נראה בפועל? כיצד צבא יהודי אמיתי, של מדינה יהודית אמיתית – מגיב להפרות סדר? ברור שהוא פועל ביד תקיפה, בלי לספור את מי שמעז להפריע לעם ישראל בשליחותו המאירה. בלי ג'יפים מוגני ירי, בלי חמלה כלפי אוכלוסיית אוייב, בלי דקדוקי התחשבות באמירות הגויים. הכל נכון, אבל ללא אמונה ציבורית פומבית – כל התקיפות הזו חלולה. וגם היא לא תצליח.

וכאשר נשכיל כולנו להתעורר באמת, לדבר אמונה ציבורית ללא חשש, לפנות לקב"ה בתשובה ציבורית – לא יהיה צורך בהפעלת כח. כל מי שמיותר פה בארץ ישראל פשוט ילך לפני שנספיק להעיף אותו. כל מי שמתנגד לעם ישראל ולאמונתו - יודע שהוא אורח, הוא יודע שהוא רק מציק מפריע. הוא יודע שהערבים (רובם) כבר מאה שנה עובדים בשיטת מצליח, מאחורי הרעש והצלצולים הם יודעים היטב שזה על זמן שאול. שעון החול ייגמר. זה נחמד ומצטלם טוב בעולם - עד שזה לא מצליח. עד שבן המלך מתעורר. קדימה יהודים, אין הדבר תלוי אלא בנו. באבינו שבשמיים.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד