בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הזמן דוחק: דרוש איחוד כוחות

​אין זמן לתכנן, לא נכון להתחיל בהזמנת סקרים, ובוודאי שאין מקום לשיקולים אישיים ולענייני אגו. עת לעשות היא!

  • בעז שפירא
  • ט' שבט תשע"ט - 16:47 15/01/2019
גודל: א א א
בעז שפירא
בעז שפירא בעז שפירא מקרית ארבע

למי שלא שם לב, הבחירות בעוד כשמונים ימים כשהמועד האחרון להגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית הוא בעוד כחודש.

דומה שכל מי שעיניו בראשו מבין את המובן מאליו - איחוד כל הכוחות שמימין לנתניהו הוא צו השעה, שכן נתניהו ללא ימין איתן מצדו עלול להיות מסוכן. הניסיון מוכיח.

העדר איחוד כזה עלול אם כך להוביל לאסון אלקטוראלי ממנו יראים כל אוהבי העם והארץ.

על כף המאזניים מנדטים יקרים שמספרם נע על פי הערכות שונות בין ששה לעשרה.

שוו בנפשותיכם את גודל השבר שעלול חס ושלום להתרגש על ראשינו באם יתברר בעתיד לבוא שהמנדטים האלה הם שיכולים היו להציל את ההתיישבות, לחולל ריבונות, לנצח במערכות הביטחוניות הנכפות עלינו, לשנות סדרי עולם במערכת המשפט המסואבת ולהציל את חינוך ילדינו. היו יכולים להציל, אלא שנזרקו לפח המנדטים האבודים.

מה צריך לפעול?

הגופים המועמדים לאיחוד כזה הם תקומה, אלי ישי, הבית היהודי ועוצמה יהודית. נזכיר נשכחות- בבחירות האחרונות קיבלו אלי ישי ועוצמה כמאה ושלושים אלף קולות. תקומה המתחדשת עם רוח גבית חזקה והנהגה חדשה יכולה בלי ספק לייצר בעצמה מספר קולות דומה, אם לא יותר.

הבית היהודי, לכשיתעשת משבר עזיבת שקד ובנט בוודאי שווה מספר קולות דומה, זה לכל הפחות. נמצא שבכוחות משותפים חיבור כל הגופים הנ"ל יכול לייצר למעלה מארבע מאות אלף קולות בתסריט אופטימי ובסביבות מאתיים וחמישים אלף קולות בתסריט פסימי. נזכיר שבבחירות האחרונות היה כל מנדט שווה כשלושים ושלושה אלף קולות.

נמצא שאיחוד כזה יביא לכנסת ישראל בין שבעה לשנים עשר מנדטים!!!! נניח לרגע שהנני טועה בהצבת השחקנים והמספרים על הלוח ומדובר בהרבה פחות.

גם במקרה כזה, מובטח לאיחוד הזה שיצלח ויעבור את אחוז החסימה וכמה אנשים טובים אוהבי העם והארץ ישרתו בבית המחוקקים על פי תורת ישראל ורוח היהודית. ובלא איחוד – איה התורה? איה הנאמנות הבלתי מסויגת לארץ ישראל ולעם ישראל?

האמת היא שהזמן דוחק! בבית היהודי שקועים בתהליך שייקח עוד כמה שבועות. עוצמה יהודית עמלים בשטח ודומה כי גרעין התמיכה חזק מתמיד. אלי ישי מביע נכונות לאיחוד כזה שיחזיר אותו לפעילות מבורכת עבור עם ישראל.

דומה, שהיום לאחר סיום תהליכי הבחירה בתקומה, מצוי המפתח בידי בצלאל סמוטריץ ותנועתו, ולו בשל העובדה שהם מהראשונים המתייצבים ערוכים ומוכנים.

בצלאל הביע בעבר תמיכה בלתי מסויגת באיחוד בנוסח "בלוק טכני", כזה המבטיח צבירת כל הקולות הפוטנציאליים מחד, וחופש פעולה אידאולוגי אמוני ואחר מאידך, יום לאחר הבחירות.

בלוק טכני כזה צריך להיות הבסיס לאיחוד, בהיותו מאפשר לא לוותר על קווים אדומים ובמקביל לא לעשות את מה שאסור בשום פנים ואופן לעשות - לזרוק רבבות ומאות אלפי קולות ימין יקרים לפח.

יש לפתוח כבר עתה, בלא לבזבז זמן, בהליך לאיחוד כזה. ברגע שיתחיל התהליך, ממילא יצטרפו האחרים - ולו כברירת מחדל קיומית.

אין זמן לתכנן, לא נכון להתחיל בהזמנת סקרים שונים ורבים (כך גם תוצאותיהם...), בוודאי שאין מקום לשיקולים אישיים ולענייני אגו. גם לא נכון להמתין עד שיבשילו תהליכים בכל גוף בנפרד. עת לעשות היא!  (כן ניתן ואולי אף רצוי שכל הגופים הנזכרים יבצעו במשותף סקר אחד ובו יבקשו לדעת מה כוח כל גוף לחוד ומה כוח כולם כאחד וביחד. לי עצמי אין ספק בתוצאה הברורה).

לא אסיים בלי להיתלות באילנות גבוהים. הייתה לי הזכות להיות בקשר עם הרב אלישע וישליצקי זצ"ל שלאחרונה נלקח לגנזך מרומים. שוחחתי עמו (ולא פעם) בעניין הצורך באיחוד כזה המתואר לעיל. הוא הביע תמיכה בלתי מסויגת, חיזק את ידי לפעול בנושא ואף הביע נכונות להירתם למהלך ברגע שיקרום עור וגידים.

הרב שמואל אליהו שליט"א יבדל לחיים ארוכים וטובים, הביע אף הוא תמיכה באיחוד כזה שימנע איבוד קולות שהם חיוניים לשמירה על ארצנו ועל עמנו. כמוהו מעוניינים באיחוד רבנים נוספים בכללם הרב דוד חי הכהן, הרב מאזוז ורבנים חשובים נוספים.

כאמור בפתיח - הזמן דוחק!!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד